کنسرت “شهرام ناظری” و “سعدون کاکه‌یی” در سنندج برگزار شد

کنسرت شهرام ناظری و سعدون کاکه‌یی دو هنرمند کرد از سری برنامه‌های جنبی کنگره بین المللی مشاهیر کرد، سه‌شنبه‌‌‌شب در عمارت خسروآباد سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست ازسنندج، در این کنسرت جمعیت بسیار زیادی بالغ بر هزاران نفر از کردهای سنندج حضور داشتند به گونه‌ای بسیاری از مردم از ابتدا تا انتهای برنامه را ایستاده نظاره گر بودند.

در بخش ابتدایی کنسرت، گروه مولوی به خوانندگی شهرام ناظری به اجرای برنامه پرداختند و آهنگ‌هایی در دو بخش فارسی و کردی اجرا شد.

اعضای این گروه صابر نظرگاهی نوازنده تار، بابک باربد عود، سینا جهان آبادی و راشد باباشهابی نوازندگان کمانچه، فرهاد صفری تنبک و شهریار نظری نوازنده دف بودند.

در بخش دوم، گروه خوشنوایان به خوانندگی سعدون کاکه‌‌یی نیز صابر نظرگاهی نوازنده تار، افشین خرامان پور تنبک، فراز معروفی کمانچه، زانیار پندار عود و دیوان، پیمان سلیم فرد سنتور و مختار زندسلیمی نوازنده دف حضور داشتند.

اولین کنگره بین المللی مشاهیر کرد با هدف تجلیل از ۳۰ نفر از مشاهیر و نام آوران کرد طی روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار می شود.

برنامه‌های جنبی این کنگره با برپایی نمایشگاه خوشنویسی و کتاب کردی، شعر و موسیقی کردی و کنسرت موسیقی از ۹ تا ۱۴ تیرماه در شهر سنندج برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

فهرست مطالب