صفحه اصلی / فرهنگی / نظرات و ایده‌های بانوان فعال کردستان در ارائه راهکارهای فرهنگی استفاده می‌شود

نظرات و ایده‌های بانوان فعال کردستان در ارائه راهکارهای فرهنگی استفاده می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: با تشکیل شبکه متمرکز نخبگان استانی، نظرات و ایده‌های بانوان فعال استان در ارائه راهکارهای فرهنگی استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار سایت زانست از سنندج، به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی کردستان حجت‌لاسلام احمد حاتمیان در جلسه شبکه متمرکز نخبگان فعال استانی که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهارداشت: شیوه و روش زندگی فرزندان ما با شیوه زندگی و تربیتی ما در گذشته متفاوت است و نباید فرزندان را با شیوه تربیتی خودمون بزرگ کنیم چرا که برای زمانی غیر از زمان گذر جوانی و نوجوانی ما والدین آفریده شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه دغدغه های پدر و مادرها و جامعه نسل پیشین این است که فرزندان در بیرون از محیط منزل کجا می روند و چه کار خواهند کرد، افزود: شهید بهشتی و شهید مطهری در دو مطلب نزدیک به هم از نظر محتوا  می گویند نباید بچه ها را متهم کرد که بی دین شده اند چرا که طرز فکر جوانان امروز متفاوت است و آنها به دنبال دانشی هستند که مسائل را براساس خرد و عقلانیت بپذیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: آنچه که کار فرهنگی را در جامعه ما بسیار دشوار می‌کند پیوستگی میان دین و حکومت است و نسل امروز دین و ارزش‌های دینی را می‌پذیرند که براساس عقلانیت و خرد تبیین شود نه براساس دستورالعمل و بخشنامه.

 

حجت‌الاسلام حاتمیان بیان کرد: اگر همچون قبل از انقلاب اسلامی دین از حکومت جدا بود می توانستیم کاستی‌ها و بدی‌ها و ناهنجاریها را به گردن حکومت بیندازیم اما امروز که حکومت دینی است این نظام حاکم بیشتر در معرض اتهام، بررسی و ارزشیابی است.

 

وی تصریح کرد: بسیاری از مواقع نظام حاکم بدنبال تثبیت ارزش‌های اسلامی است اما نگاه جامعه گاهی بگونه‌ای است که کارها مبتنی بر حکومت دینی نیست و آنرا پس می‌زنند بنابراین افراد نخبه و بانوان فعال استان می‌توانند برای تثبیت ارزش‌ها و هنجارهای دینی تلاش کنند و براین اساس نیازمند برنامه‌هایی مبتنی بر دانش، خرد محوری، روانشناسی و جامعه شناسی اجتماعی هستند.

 

وی خطاب به بانوان حاضر در این شبکه متمرکز اعلام کرد: باید در حوزه ارزش‌های دینی اجتماعی، مبارزه با ناهنجاری‌ها که مبتنی بر آموزه‌های وحیانی است کمک شود تا در برنامه‌ها و مناسبات مختلف برای کمک به فرهنگ دینی این جامعه بدور از نگرش‌های شخصی طرح و برنامه‌ای ارائه شود.

 

حاتمیان بیان کرد: از بانوان فعال استان می‌خواهیم که به این نهاد فرهنگی کمک کنند تا با شناختی که از وضعیت جامعه دارند برنامه‌های ارزشمندی در حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس اولویت‌ها و نیاز جامعه تهیه و ارائه دهند.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: هر کدام از بانوان عضو این جلسه پنج اولویت را از مشکلات و مسائل استان تهیه و به تبلیغات اسلامی ارائه دهند تا اولویت‌ها براساس نیاز استان رسیدگی و بررسی شود و در نهایت به چند اولویت اصلی و اساسی برسیم.

 

فرانک قدسی با اشاره به اینکه باید اولویت‌ها براساس مطالعات لازم ارائه شود، افزود: هر اولویتی که اعلام می‌شود نباید کلی باشد بلکه باید یک مشکل و دغدغه اساسی را مطرح کند که بتوانیم به موضوع رسیدگی کنیم و بتوانیم در حل یک مشکل و معضل اجتماعی و فرهنگی گام برداریم.

 

وی اضافه کرد: بعد از انتخاب اولویت‌ها برنامه‌‎های جامع تهیه و برنامه زمانبندی برای رسیدگی به آن مطرح خواهد شد.

غزاله مرادی از بانوان عضو شبکه متمرکز نخبگان فعال استان اظهار کرد: باید مشکلات جامعه ریشه‌ای‌تر بررسی شود و نگاه سطحی به مشکلات نمی‌تواند در رفع مشکلات و معضلات چاره‌ساز باشد.

وی افزود: احصای مشکلات باید یکی یکی پیش برود و راهکارهای اساسی برای رفع مشکلات اعلام شود و خروجی فعالیت‌ها نیز مشخص باشد چراکه اجرای فعالیت‌ها بسیاری ضروری‌ و لازم است و تنها ارائه مشکل و راهکار مهم نیست و باید مصوبات عملیاتی شود.

 

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان با اشاره به اینکه مشکلات زمان زیادی است که احصا شده است، تصریح کرد: باید کارهای میدانی انجام شود که مختص استان کردستان باشد.

 

فاطمه سهرابی افزود: آموزش غلط نتایج بدی به دنبال خواهد داشت و برگزاری کارگاههای آموزشی مثل روال گذشته نمی‌تواند در توانمندی افراد جامعه و یا رفع مشکلات موثر باشد.

 

ژاله حیدری مقدم نیز درپایان خاطرنشان کرد: این شبکه متمرکز یک نهاد تصمیم ساز به شمار می‌رود که می تواند نقش ایفا کند و باید دنبال تصمیمات درست در جامعه باشیم که مبتنی بر تحلیل علمی و میدانی باشد.

 

 

 

 

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

سازمان تبلیغات خط مقدم فرهنگی است

آیت الله شاهرودی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی خط مقدم فرهنگی در مقابله با دشمنان است. …

کردستان درحوزه وقف ظرفیت سرمایه‌گذاری زیادی دارد

حجت‌الاسلام کاروند،گفت: کردستان درحوزه وقف ظرفیت سرمایه‌گذاری زیادی دارد.   به گزارش خبرنگار سایت زانست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =