پایگاه  خبری زانست

ابتلای قطعی ۱۲۸۸ نفر به کروناویروس در کردستان

رضاعی، از ابتلای قطعی ۱۲۸۸ نفر از  کردستانیها به کروناویروس خبر داد.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به خبرنگار زانست در سنندج،اظهار داشت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۱۲۸۸ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.

وی افزود:شهرستان های سقز ۳۲۷ نفر، سنندج ۳۲۲ نفر، بانه ۱۵۲ نفر، قروه ۱۰۵ نفر، دیواندره ۸۶ نفر، مریوان ۷۵ نفر، دهگلان ۷۱ نفر، کامیاران ۷۰ نفر، بیجار ۵۹ نفر، سروآباد ۲۱ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر۳۲۶۰ نمونه است که از این تعداد ۱۲۸۸ مورد مثبت، ۱۸۵۸ مورد منفی و ۱۱۴ مورد اعلام  نشده است.

وی افزود: متاسفانه ۱۱۹ نفر از هم استانی های عزیزمان ۳۳ نفر در سقز، ۲۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۱۶ نفر در بانه، نه نفر در کامیاران، هشت نفر در بیجار، شش نفر در مریوان، چهار نفر در دیواندره و دو نفر در دهگلان به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.

رضاعی با اشاره به اهمیت مرحله ی  اول غربالگری بیماری کرونا در روند پیشگیری و کنترل بیماری تا به امروز، خاطرنشان کرد: اولویت در غربالگری مرحله دوم، سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای هستند بنابراین از مردم عزیز استان خواهشمندیم با پاسخگویی به شماره تماس ۴۰۳۰ با مراقبین سلامت و بهورزان همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.