پایگاه  خبری زانست

ابتلای قطعی ۲۲۲ نفر به کرونا ویروس در کردستان

رضاعی، از ابتلای قطعی ۲۲۲ نفر به کرونا ویروس در کردستان خبرداد.

دکتر فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به خبرنگارسایت زانست در سنندج، اظهار داشت: بر طبق نتایج آزمایشات تکمیلی از ابتدا تا پیش از ظهر امروز، تعداد ۲۲۲نفراز هم استانی های عزیز مبتلای قطعی به کروناویروس تشخیص داده شدند.

وی افزود: شهرستان های سقز ۸۴ نفر، بانه۴۸ نفر، سنندج ۳۷ نفر، کامیاران۹ نفر، قروه ۱۳ نفر، مریوان ۶ نفر، دیواندره ۸ نفر، بیجار ۱۴ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد ۱ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند.

رضاعی  تصریح کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۶۲۴ نمونه است که از این تعداد، ۲۲۲ مورد مثبت،۳۴۲ مورد منفی و ۶۰ مورد اعلام نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، افزود: متاسفانه ۲۵ نفر از هم استانی های عزیزمان۱۲ نفر در سقز، ۳ نفر در قروه، ۳ نفر در سنندج، ۴ نفر بانه و مریوان ۱ و بیجار۲ نفر به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از دستکش و ماسک به تنهایی باعث مصونیت از این بیماری نمی شود بلکه تنها راه در امان بودن از این ویروس در خانه ماندن و رعایت توصیه های خود مراقبتی همچون شست و شوی مرتب دست‌ها، عدم روبوسی و پرهیز از دست دادن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.