پایگاه  خبری زانست

ابتلای قطعی ۵۵۸ نفر به کرونا ویروس در کردستان

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به خبرنگارزانست درسنندج، اظهار داشت: از ابتدای شیوع کروناویروس در کردستان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۵۵۸ نفر بیمار مبتلای قطعی در استان شناسایی شده است.

وی افزود: شهرستان های سقز ۱۶۸ نفر، سنندج ۱۳۵ نفر، بانه ۹۶ نفر، قروه ۴۲ نفر، کامیاران ۱۶ نفر، مریوان ۱۸نفر، دیواندره ۲۴ نفر، بیجار ۲۶ نفر، دهگلان ۲۵ نفر و سروآباد هشت نفر مبتلای قطعی به کرونا ویروس دارند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۱۱۰۲ نمونه است که از این تعداد ۵۵۸ مورد مثبت، ۵۰۱ مورد منفی و ۵۷ مورد اعلام نشده است.

 

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۶۲ نفر بهبود یافته اند، افزود: متاسفانه ۶۸ نفر از هم استانی های عزیزمان ۲۴ نفر در سقز، ۱۰ نفر در قروه، هفت نفر در سنندج، ۱۲ نفر در بانه، پنج نفر در مریوان، دو نفر در بیجار، چهار نفر در کامیاران و چهار نفر در دیواندره ‌ به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.

 

رضاعی در پایان به مردم کردستان تاکید کرد: جهت قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از بیماری، فاصله اجتماعی را رعایت کرده و نسبت به ارزیابی وضعیت خود و نیز غربالگری بهتر بیماری، از طریق تماس با ۴۰۳۰ و یا تکمیل پرسشنامه سامانه salamat.gov.ir اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.