صفحه اصلی / آموزش / اجازه ضایع شدن حق مردم را در انتخابات نمی‌دهیم

اجازه ضایع شدن حق مردم را در انتخابات نمی‌دهیم

رئیس ستاد انتخابات کردستان گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم حق مردم در انتخابات ضایع شود و حداکثر تلاش خود را برای حفاظت از آرا ملت بکار می گیریم تا کمترین مشکلی پیش نیاید.

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج، مهدی رمضانی روز پنجشنبه (۱۴تیر)در نشست خبری در سنندج اظهار کرد: گاهی در بحث سلامت انتخابات شبهاتی به وجود می آید که واقعیت نداشته و ناشی از فضای رقابت موجود بین نامزدها و طرفداران آنهاست.

وی یاداور شد: ۲ نفر از اعضای اجرایی انتخابات به سمت نامزد خاصی گرایش داشتند که دستور داده شد از این هیات اخراج شوند و استعفا دهند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان افزود: به دلیل رقابت بین نامزدها، برخی بداخلاقی‌های سیاسی توسط طرفداران ممکن است اتفاق بیفتد که طبیعی است ولی تضمین می دهیم انتخابات در فضایی سالم برگزار و از رای مردم حفاظت شود.

رمضانی با بیان اینکه در حوزه امنیت با فعالیت همه دستگاه‌های امنیتی در استان و شهرستان ها، تا کنون کمترین مشکل امنیتی نداشتیم، ادامه داد: جمعه قبل نیز انتخابات بدون هیچگونه خللی برگزار شد.

وی به تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات دور دوم اشاره داشت و گفت: وظیفه همه فرمانداری‌ها به استناد قانون و شرع، دفاع از رای مردم است.

رئیس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: ۳۱ هیات اجرایی در ۲۱ بخش در قالب هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رای، کار برگزاری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را برعهده دارند.

رمضانی با اشاره به اینکه متولدین ۱۵ تیرماه سال ۸۵ می توانند در دور دوم انتخابات شرکت کنند، اضافه کرد: رای دهندگان باید کارت ملی هوشمند یا شناسنامه همراه داشته باشند، ضمن اینکه ادارات ثبت احوال نیز در روز انتخابات، آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

وی مشارکت گسترده در انتخابات را کلید توسعه استان دانست و گفت: رسانه‌ها لزوم شرکت در انتخابات و زیان مشارکت پایین را برای مردم تبیین کنند.

دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فردا جمعه ۱۵ تیرماه برگزار می شود.
پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت ایجاد مجتمع« شوق زندگی» در کردستان

سنندج ،رییس کل دادگستری استان کردستان در نخستین جلسه شورای پیشگیری از جرم استان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *