پایگاه  خبری زانست

اجرای طرح «تلاوت نور» در مساجد کردستان

مسئول امور قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد استان کردستان از اجرای طرح تلاوت نور در سطح ۵۷۲ مسجد استان کردستان در ایام سال خبر داد.

کامل گلباغی، مسئول امور قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در گفتگو باخبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،اظهار داشت: از اجرای طرح تلاوت نور در سطح ۵۷۲ مسجد استان کردستان در ایام سال جاری خبر داد.
وی افزود: در قالب اجرای این طرح هر روز یک صفحه از قرآن کریم تلاوت، ترجمه و تفسیر خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: زمان اجرای این طرح هر روز بعد از نماز مغرب با حضور مفسران و امامان جماعت مساجد بوده که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفته است.

گلباغی طرح تلاوت نور را از برنامه‌های شاخص کانو‌ن‌های مساجد دانست و بیان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، ترویج معارف دینی، هدایت کودکان، نوجوانان و جوانان به سمت مسجد، نماز و قرآن و استفاده بهینه از ظرفیت مساجد از اهداف اصلی اجرای این طرح است.

وی اذعان کرد: این طرح در سطح نمازخانه‌های سطح ادارات نیز بعد از نماز ظهر برگزار خواهد شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

مسئول امور قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان افزود: تفکر و تدبر در آیات نورانی قرآن کریم از ضروریات کنونی جامعه است.
وی در پایان ببا اشاره به اهمیت قرآن کریم در زندگی مسلمانانخاطر نشان کرد:ضروری است ترویج فرهنگ قرآن کریم بین آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان روز به روز گسترش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.