پایگاه  خبری زانست

اجرای طرح نشاط معنوی در هشت بقعه متبرکه کردستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: طرح نشاط معنوی اداره اوقاف و امور خیریه استان در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان امسال در هشت بقعه متبرکه شاخص استان کردستان به مرحله اجرا در می‌آید.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در گفت‎وگو با خبرنگار سایت زانست از سنندج ، اظهار کرد: طرح نشاط معنوی اداره اوقاف و امور خیریه که تابستان هر سال در راستای غنی‎سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان اجرا می‌شود امسال در هشت بقعه متبرکه شاخص استان کردستان به مرحله اجرا در می‌آید.

وی افزود: امامزاده پیرمحمد و امامزاده هاجر خاتون در سنندج، امامزادگان هاجر و سارا، ابراهیم و اسماعیل و سید جلال الدین قروه، امامزادگان عبدالله، اسماعیل و محمد، عقیل، میرفروغ الدین و آرامگاه شیخ فاضل گروسی بیجار تابستان امسال در این طرح مشارکت دارند.

حجت‌الاسلام نوروزی، عنوان کرد: امسال کلاس‌های این طرح در سه بخش معارفی شامل قرآن، احکام، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی، بخش مهارت‌های دهگانه زندگی شامل کنترل خشم، مدیریت استرس و ارتباطات مؤثر و بخش فنی و حرفه‌ای شامل گلدوزی، خیاطی و نقاشی است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ نفر برای شرکت در این کلاس‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: این طرح هر ساله با شروع فصل تابستان و در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان عنوان کرد: پیش بینی می‌شود امسال تعداد بیشتری از کلاس‌ها و همچنین اردوهای طرح نشاط معنوی بهره مند شوند ضمن اینکه سال گذشته نیز حدود ۵۰۰ نفر از کلاس‌های این طرح بهره مند شده بودند.

وی بیان کرد: در جوار هر کدام از این امامزاده‌ها، خیمه‌های معرفت برای پاسخگویی به شبهات دینی و مذهبی جوانان و نوجوانان نیز دایر شده و ۴۱ مبلغ بومی و اعزامی از دیگر شهرها نیز در این طرح مشارکت دارند.

حجت‌الاسلام نوروزی یادآور شد: با توجه به تهاجمات فرهنگی و تهدیدات دشمن جوانان و نوجوانان ما باید برای آینده آماده باشند لذا می‌طلبد از همان سنین کودکی با مفاهیم و آموزه‌های دینی و چگونگی مقابله با ترفندهای دشمن آشنا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.