پایگاه  خبری زانست

اجرای ۸۳۰مورد فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در کردستان

به گزارش خبرنگار زانست در سنندج ، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان امروز(۲۸شهریور)در نشست با اصحاب رسانه استان کردستان با گرامیداشت نام و یاد شهدای دفاع مقدس اظهار داشت : در استانه یکی دیگر از هفته‌های تاریخی انقلاب اسلامی هستیم و یاد و خطر شهدای دوران دفاع مقدس را که از کشور، انقلاب، نظام و ملت دفاع کردند گرامی می‌داریم که برای شکست دشمن بعثی ایثار و از خودگذشتگی کردند.

 

وی با اشاره به اینکه رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس عملی را انجام دادند که فراتر از ظرفیت کشور و نظام و انقلاب بود،افزود: امروز شاهد استمرار حرکت به یاد ماندنی رزمندگان ان زمان هستیم.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: دشمن بدنبال تجزیه کشور یودو می‌خواست سد راه ملت ایران شود اما امروز می‌بینیم که انقلاب ما در برابر دشمنان خود ایستاد و دشمنان نابود شدند و شهدای ما جاودانه ماندند‌.

 

سردار حسینی خاطر نشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری،دفاع مقدس ایران را متکی به نفس و نام ایران را بلند کرد و موجب شعله‌ورتر شدن تلاش رزمندگان ایران شد‌.

وی با بیان اینکه ایران در جنگی نابرابر در مقابل دشمنان ایستاد و هیچ پشتوانه سیاسی در منطقه نداشت، افزود: این مهم برندی برای کشورهای آزادیخواه است.

 

وی اضافه کرد: دفاع مقدس باعث بروز و ظهور ظرفیت‌های خلاق و موجب تقویت و جهش نهضت‌های رهایی بخش در منطقه شد و شکست دشمن متجاوز، غلبه بر جبهه استکبار جهانی و تحقق وعده الهی به ثمر نشست.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اعلام کرد: امروز آثار دفاع مقدس و جنگ تحمیلی عامل قدرت ما شده است و کشور ما الگویی برای کشورهایی است که  می‌خواهند از تمامیت ارضی خود دفاع کنند.

 

سردار حسینی وظیفه اصحاب رسانه، اهل قلم و اهل اندیشه را عمل به رسالت‌شان دانست و افزود: قشر ایثارگر ما جانباز و شهید داد و رسانه باید زوایای پنهان این حادثه تاریخی کشور را به رشته تحریر درآورند و آن را تحلیل و تبیین کنند.

 

وی تصریح کرد: جوان، نوجوان، میانسال و سالخورده در جنگ حضور داشتند و زنان نیز در کنار رزمندگان جنگیدند و باید این تلاش‌ها برای ایندگان به عنوان یک گنجینه تاریخی بازگو شود.

 

وی با اشاره به شیوع کرونا اعلام کرد: برنامه‌های سپاه بیت‌المقدس در هفته دفاع مقدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: ۸۳۰ مورد با ۷۵ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در کردستان اجرا می‌شود که شامل دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس،بهره‌برداری از طرح‌های محرومیت‌زدایی و استمرار طرح شهید سلیمانی برای مقابله با ویروس کرونا است.

 

 

حسینی هدف سپاه را تامین امنیت، ارامش، رفاه و اسایش مردم دانست و گفت: اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه،فعالیت در حوزه ضدعفونی اماکن و معابر عمومی، بهداشت و درمان در راستای ایجاد رفاه مردم انجلم شده است.

 

وی تصریح کرد: ۱۷۸ میلیارد تومان تاکنون اقلام و امکانات تهیه کردهیم و در اختیار نیازمندان قرار دادیم که شامل بسته‌های معیشتی و بهداشتی و غیره بوده و همچنین ۲۴ مرکز تجمیعی در سطح استان برای اجرای طرح شهید سلیمانی و خدمت به مردم در حال فعالیت است.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اجرای مراسم و تقدیر از پیشمرگان مسلمان کرد، بهره‌برداری از ۳۲ طرح از جمله احداث پل، جاده، احداث خانه محرومین و غیره با دو میلیارد و ۴۴۷ میلیون تومان نیز در هفته دفاع مقدس در استان انجام می‌شود.

 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *