پایگاه  خبری زانست

استفاده از ظرفیت خانواده در عرصه تعلیم و تربیت مشکلات این بخش را مرتفع می‌کند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش، مأموریت اصلی انجمن اولیا و مربیان را فراهم کردن زمینه مشارکت خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: همراهی و مشارکت خانواده‌ها با مدرسه در تصمیم‌گیری‌ها و استفاده مطلوب از ظرفیت خانواده در عرصه تعلیم و تربیت بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار زانست از سنندج، نورعلی عباسپور، مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه گردهمایی آموزشی – توجیهی روؤسای ادارات انجمن اولیا سراسر کشور که امروز، ۱۷ تیرماه در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، هدف اصلی برگزاری این همایش را تشریح اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های انجمن اولیا و مربیان در طول سال جاری عنوان و اظهار کرد: دوره آموزشی با محوریت نحوه اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی عملکرد کردستان در حوزه انجمن اولیا و مربیان را بسیار مطلوب عنوان کرد و افزود: با توجه به سابقه درخشان این استان در زمینه‌های مختلف، بنا شد که این دوره آموزشی با حضور روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور در استان کردستان برگزار شود.
عباسپور مأموریت اصلی انجمن اولیا و مربیان را فراهم کردن زمینه مشارکت خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: همراهی و مشارکت خانواده‌ها با مدرسه در تصمیم‌گیری‌ها و استفاده مطلوب از ظرفیت خانواده در عرصه تعلیم و تربیت بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه خانواده‌ها باید در تمامی سطوح مختلف آموزش و پرورش و در تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در مدارس نقش موثری ایفا کنند، عنوان کرد: هرچه میزان مشارکت خانواده‌ها در فعالیت‌های مدرسه بیشتر شود، سایر فعالیت‌ها به سهولت پیش خواهند رفت.
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با طرح این مسئله که انجمن اولیا و مربیان مدارس تاچه حد توانسته‌اند اثربخشی لازم را داشته باشند؛ بر تقویت شورای انجمن اولیا و مربیان در مدارس تاکید و بیان کرد: انجمن اولیا و مربیان مدارس باید با مشارکت و تعامل مستمر فرآیند تعلیم و تربیت را پیش ببرند.
وی آموزش خانواده را یکی دیگر از ماموریت‌های اصلی کار انجمن اولیا و مربیان عنوان و اعلام کرد: برای مشارکت و اثر بخشی کیفی در نظام آموزشی، باید آموزش خانواده‌ها را جدی گرفت و خانواده‌‌ها باید صلاحیت تربیتی را کسب کرده و در مقوله تربیتی توانمند شوند.
عباسپور معلم را محور اصلی فرآیند تعلیم و تربیت عنوان کرد و از روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور خواست با ارائه راهکارهای لازم، راه‌های جلب رضایت خاطر معلمان را فراهم کنند چراکه اگر معلم با رضایت خاطر در کلاس درس حضور پیدا کند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی در بخش پایانی سخنان خود از روسای ادارات انجمن اولیا و مربیان خواست در حوزه انجمن اولیا و مربیان براساس ضوابط و قوانین عمل کرده و از حقوق خانواده‌ها دفاع کنند و به جد پیگیر مطالبات آنان از طریق شورای انجمن اولیا و مربیان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.