صفحه اصلی / آموزش / اعزام ۹کاروان از کردستان به حج تمتع

اعزام ۹کاروان از کردستان به حج تمتع

مدیرکل حج و زیارت کردستان از اعزام ۱۳۴۰ نفرزائر کردستانی در قالب ۹ کاروان به سرزمین وحی خبر داد.

کاوه شیرزادی، مدیرکل حج و زیارت کردستان در گفتگو با خبرنگار زانست در سنندج  اظهار داشت: براساس سهمیه‌ای که امسال به استان کردستان اختصاص یافت قرار است یک‌هزار و ۳۴۰ کردستانی در قالب ۹ کاروان به سفر مکه مکرمه اعزام شوند.

 

وی با اشاره به اینکه مسن‌ترین حاجی اعزامی کشور از کردستان اعزام خواهد شد، افزود: پیرمرد ۱۱۱ ساله اهل شهرستان بانه متولد سال ۱۲۹۱ است که مسن‌ترین حاجی استان کردستان و مسن‌ترین حاجی اعزامی از کشورمان به شمار می‌رود.

 

وی زمان اعزام حجاج استان کردستان به سرزمین وحی را ۲۸ خرداد ماه جاری اعلام کرد و گفت: اعزام کاروان‌های حج تمتع تا یکم تیرماه ادامه دارد و  ۳۹ عامل اجرایی از استان کردستان همراه کاروان‌های حجاج خواهند بود.

 

مدیرکل حج و زیارت کردستان یادآور شد: از مجموع ۹ کاروان اعزامی حجاج به حج تمتع، هشت کاروان اهل سنت و یک کاروان اهل تشیع است.

شیرزادی تصریح کرد: اعزام حجاج استان از همدان انجام خواهد شد و هماهنگی‌های لازم برای انجام خدمات و رزرو هتل و دیگر اقدامات توسط سازمان حج و زیارت انجام شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:حج وزیارت خانه خدا از شعائراسلام وارکان پنج گانه ای است که انجام مناسک آن بهترین فرصت برای خود سازی وتزکیه نفس است.
پایان پیام/


 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت ایجاد مجتمع« شوق زندگی» در کردستان

سنندج ،رییس کل دادگستری استان کردستان در نخستین جلسه شورای پیشگیری از جرم استان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *