پایگاه  خبری زانست

افزایش تعاملات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با جهاد کشاورزی تضمینی در افزایش اشتغالزایی بهتر در بخش کشاورزی

جعفری اذعان داشت :تعامل های جهاد کشاورزی با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران زمینه اشتغالزای در بخش کشاورزی استان کردستان را افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج،به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در نشست مشترک جهادکشاورزی استان و مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران که با حضور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران و هیئت همراه، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان برگزار شداظهار کرد :در شرایط فعلی تشکیل بانک قرض الحسنه مهر ایران اقدامی ارزشمند بوده که با اعطاء تسهیلات قرض الحسنه موجبات اشتغالزایی در استان و در بخش کشاورزی را فراهم کرده است.
وی افزود: استقبال بانک مذکور از ارائه خدمات و تسهیلات به بخش کشاورزی استان نشان از رویکرد حمایتی جهت شکل گیری فعالیتهای مولد در این بخش مهم در کشور است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: بخش کشاورزی اساسأ در بعضی مشاغل با تسهیلات کم بهره امکان رونق و پویایی را خواهد داشت که باتوجه به احکام شرعی اهل سنت و زمینه چگونگی استقبال بهره برداران بخش از تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد صفر و یا حداکثر چهاردرصد ، زمینه توسعه فعالیت بانک مزبور در استان میسر خواهد شد.
وی تاکید کرد :از مشاغل خرد مولد بخش که با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه با حجم کم امکان تداوم فعالیت آن فراهم خواهد شد می توان به زنبورداری اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد :در راستای پیگیری و استفاده از ظرفیتها و منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران مانند سایر منابع و بانکها جهت تزریق به پروژه های بخش در استان ، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان را مسئول بررسی جزئیات اجرایی شدن این موضوع در کارگروه تخصصی فی مابین بیان معرفی می شود.
جعفری درادامه اظهار داشت : با توجه به جایگاه مناسب صندوق استان کردستان در میان سایر صندوقهای حمایت از توسعه بخش کشاورزی سطح کشور، این صندوق از لحاظ سرمایه و ارائه خدمات و تسهیلات، وجود تسهیلات قرض الحسنه بانک قرض الحسنه مهر ایران با شرایطی ساده
عامل موثری در جهت ایفای نقش بیشتر و تأثیرگذار در میان سهامداران صندوقهای سطح استان توسط که موجبات بهبود بیش از پیش شرایط اشتغال مولد در بخش را به همراه خواهد داشت .
وی نقش حمایتی بخش دولتی و سازمان متبوعش از عملکرد و تداوم فعالیت صندوق استان با مشارکت و همفکری بخش خصوصی را مهم عنوان کردو یادآور شد: پاک سرشت مسئول پیگیری تشکیل کارگروه تخصصی ایجاد همکاری و روابط مالی با قابلیت اجرائی فی مابین صندوقهای سطح استان و بانک قرض الحسنه مهر ایران خواهند بود. .
درادامه این نشست مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، با اشاره به ظرفیتهای تسهیلاتی و تنوع خدمات بانک متبوعش ، اعطاء تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد صفر الی چهار درصد و وصول تضامین ساده رادر راستای راه اندازی مشاغل خرد در شرایط کنونی جامعه بسیار مفید و موجبات تصفیه جامعه از ناهنجاریهای اجتماعی بیان داشتند .
وی گفت: اعطاء تسهیلات قرض الحسنه به بخش کشاورزی و اشتغال روستائیان به کشاورزی در روستاها را از عوامل جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و مشوقی برای مهاجرت معکوس ( ازشهرها به روستاها) خواهد بود.
اسعدی عنوان کرد: بانک مهر ایران برای همکاری باسازمان جهادکشاورزی استان جهت اعطاء تسهیلات قرض الحسنه برای شکل گیری مشاغل خرد و مولد و سایر موارد مورد توافق اعلام نمودند.

وی با اشاره به نشست مشترک با مدیر عامل صندوق استان طی ماه جاری پیرو تفاهم نامه مابین شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری افزود:در بخش کشاورزی و بانک قرض الحسنه مهر ایران از آمادگی بانک متبوعشان برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه به سهامداران تشکلهای عضو صندوق استان و اعضاء ( اشخاص حقیقی) صندوقهای شهرستان سقز و زنان روستایی استان همکاری های لازم را اتخاذ خواهد کرد.
مسئول صندوق توسعه وحمایت از بخش کشاورزی استان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت سرمایه ای و نیاز تسهیلاتی سهامداران صندوق استان اظهار کرد: چهارچوب تفاهم نامه شرکت مادر تخصصی و بانک قرض الحسنه مهر ایران را زمینه مناسبی برای انعقاد موافقت نامه استانی و تنظیم دستورالعمل های اجرائی آتی خواهد بود.
پاک سرشت عنوان کرد:تشکیل کارگروهی در این زمینه را جهت بررسی جزئیات ضروری بوده و جامعه هدف بانک در تفاهم نامه مزبور را بهره برداران بخش در قالب اشخاص حقیقی برآورد نمود که با توجه به شرایط لحاظ کارمزد صفر درصد در برخی موارد بر اساس موضوع تفاهم نامه ، استقبال اعضاء صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سقز و اعضاء صندوق حمایت از فعالیتهای زنان روستایی استان برای بهره گیری از ظرفیت تسهیلاتی بانک قرض الحسنه مهر ایران را محتمل دانست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.