پایگاه  خبری زانست

افزایش ۱٫۷ درصدی جمعیت زیرپوشش تامین اجتماعی کردستان

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان از افزایش ۱٫۷ درصدی جمعیت زیرپوشش بیمه‌شده این سازمان در سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، سیدصلاح قریشی امروز (۲۰تیر)در نشست خبری با رسانه‌ها ی استان در سنندج برگزارشد،اظهار داشت: تامین اجتماعی برای تحقق شعار امسال (رونق تولید)، با کمک شرکای اجتماعی خود، هم به حفظ اشتغال موجود و هم به ایجاد شغل‌های جدید کمک می‌کند.
وی در ادامه به پوشش ۶۳۴ هزار نفر از جمعیت کردستان توسط سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این تعداد، ۵۵٫۹ درصد جمعیت شهری و ۳۹ درصد جمعیت کل استان را شامل می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی کردستان همچنین تصریح کرد: امسال آمار جمعیت زیرپوشش این سازمان در کردستان ۱٫۷ درصد افزایش یافته که نشان از همت اداره‌کل تامین اجتماعی استان دارد.
وی خاطرنشان کرد: مسیر حرکت اداره‌کل تامین اجتماعی کردستان به سمت الکترونیکی کردن خدمات است طوری که در حال حاضر ۹۰ درصد لیست‌های بیمه‌ای، بازرسی از واحدهای کارفرمایی، ۴۰ درصد ابلاغ‌ها و تشکیل پرونده‌های جدید بصورت الکترونیکی انجام می‌شود.
قریشی اذعان داشت: هم‌اکنون تامین اجتماعی کردستان با راه‌اندازی ۴ شعبه اقماری و ۸ کارگزاری در شهرستان‌های کردستان مسیر خدمت به بیمه‌شدگان زیرپوشش خود را بیمه کرده است.
وی همچنین گفت: در حال حاضر ۲۰۷ هزار بیمه‌شده اصلی در کردستان زیرپوشش این سازمان هستند که ۵۱٫۴ درصد آن را بیمه‌شدگان اجباری تشکیل می‌دهند.
مدیرکل تامین اجتماعی کردستان ادامه داد: نسبت تعداد بیمه‌شدگان به مستمری‌بگیران در کردستان ۵٫۲۴ درصد است که نسبت به رقم ۴٫۹۴ میانگین کشوری در حد مطلوبی قرار دارد.
وی همچنین از فعال‌بودن ۱۶ هزار و ۹۲۳ کارگاه در استان خبر داد که امسال ۷٫۲درصد تعداد کارگاه‌های زیرپوشش تامین اجتماعی افزایش یافته است.
قریشی در بخش پایانی صحبت‌هایش به قانون بخشودگی جرائم ارفرمایان خوش‌حساب اشاره کرد و گفت: این قانون از ۱۳ خردادماه امسال شروع شده و به مدت سه ماه اجرایی می‌شود که کارفرمایان می‌توانند می‌توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی درخواست خود را تحویل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.