صفحه اصلی / اجتماعی / امر به معروف و نهی از منکر دارای شئون متفاوتی برای تمام اقشار مختلف جامعه است

امر به معروف و نهی از منکر دارای شئون متفاوتی برای تمام اقشار مختلف جامعه است

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج،سماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان امروز، ۲۸ اسفند در مراسم تودیع و معارفه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: امر ‌به‌ معروف و نهی ‌از‌ منکر از فرایضی است که باید ضمیمه، نتیجه عمل را به همراه داشته باشد و این نتیجه با شناخت دقیق آن، شیوه‌های اعمال این فریضتین و حسن خلق در اجرای آن حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از فرایضی بوده که خداوند متعال در آیات قرآن کریم بسیار بر آن تأکید داشته است، افزود: در اجرای این فریضه اخلاق نیکو و حسن خلق بسیار حائز اهمیت است همانگونه که خداوند متعال در آیه ۱۵۳ سوره آل عمران می‌فرماید: «فَبِمَا رَحْمَهٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ ۖ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ؛ [ای پیامبر!] پس به مهر و رحمتی از سوی خدا با آنان نرم خوی شدی، و اگر درشت خوی و سخت دل بودی از پیرامونت پراکنده می‌شدند».

استاندار کردستان بیان کرد: اخلاق نیکو و پسندیده پیامبر اکرم(ص) در طول دوران نبوتش موجب شده که تا به امروز نه تنها مسلمانان بلکه میلیاردها انسان شیفته اخلاق و منش پیامبر اکرم(ص) شده‌اند و بر همین اساس بهترین الگو در تمام زمینه‌ها برای ما می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در محیط اداری نیز بازخورد، راندمان و کارآیی نیروی انسانی با برخورد برادرانه و حسن خلق بیشتر از فشار و برخورد چکشی ارتقا می‌یاید، ادامه داد: مهم‌ترین امر به معروف مدیر یک دستگاه اجرایی عملکرد درست و مناسب مدیر است.

زارعی‌کوشا در ادامه با اعلام اینکه در مدتی که در استان کردستان بوده‌ام سعی کرده وظیفه خود را به درستی انجام داده و عامل به سخنان خود باشم گفت: در طول یکسال گذشته ما در استانداری ۴۴ سفر استانی داشتیم که انجام این امور در دستگاه‌های اجرایی امری لازم و ضروری است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دارای شئون مختلفی برای تمام اقشار جامعه است که در این راستا بزرگترین تکلیف و امر به معروف مدیران خدمت به مردم است لذا نمایش اخلاق‌مداری که باعث تضییع حقوق دیگری شود، عین منکر خواهد بود.

استاندار کردستان اظهار کرد: امروز تمام تلاش دشمنان نظام اسلامی این است که عنوان کنند، تفکر دینی کارایی لازم برای حاکمیت را ندارد و کسانی که کارآیی لازم را در مسئولیت خود نداشته باشند به دشمن کمک خواهند کرد.

وی در پایاناظهار داشت: جهاد تبیین تنها بیان خدمات نظام از زبان یک مدیر نیست بلکه امروز مانع اصلی جهاد تبیین ناکارامدی مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

سنندج مهیای جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد»

شهرسنندج مهیای برپایی جشن بزرگ خیابانی «مهمانی امت احمد» است که روز جمعه با مشارکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *