پایگاه  خبری زانست

امسال ۹۵ عنوان کتاب در کردستان چاپ شده است

مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: در سه ماهه اول امسال ۹۵ عنوان کتاب در ۱۰۷ هزار جلد در استان منتشر شده که از این تعداد ۲۲ عنوان کُردی و در تیراژ ۲۹ هزار و ۶۰۰ جلد و شش عنوان در بخش کودک در ۱۲ هزار جلد بوده است.
شب‌بو بخشا، مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو باخبرنگار زانست از سنندج ، اظهار داشت: تعداد عناوین کتاب منتشره در سال گذشته بالغ بر ۲۹۸ عنوان در تیراژ ۲۹۸ هزار و ۵۰۰ جلد بوده است.
وی افزود: از این تعداد ۱۳۰ عنوان کتاب کُردی در تیراژ ۱۱۳ هزار و ۳۰۰ جلد و ۱۸ عنوان کتاب کودک در تیراژ ۳۳ هزار و ۵۰۰ جلد بوده است.
مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: در سه ماهه اول امسال ۹۵ عنوان کتاب در ۱۰۷ هزار جلد در استان منتشر شده که از این تعداد ۲۲ عنوان کُردی و در تیراژ ۲۹ هزار و ۶۰۰ جلد و شش عنوان در بخش کودک در ۱۲ هزار جلد بوده است.
وی ادامه داد: امسال برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی دوره مربیگری جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی را در ۲۶ و ۲۷ تیرماه برگزار خواهیم کرد که ویژه بخش کودک و نوجوان است و در سطح تمامی شهرها و روستاهای استان برگزار می‌شود.

بخشا بیان کرد: از جمله دیگر برنامه‌های حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، جشنواره روستاهای دوستدار کتاب است که در سطح روستاهای استان برگزار می‌شود و در این جشنواره نفرات برگزیده استانی و کشوری خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: برنامه‌های حمایتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد کردستان شامل خرید کتاب از ناشران و مؤلفان است و برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و عرضه کتب ناشران و نویسندگان است.

مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب استان کردستان امسال در مهرماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.