پایگاه  خبری زانست

انتشار ۹۵ عنوان کتاب در کردستان

مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: در سه ماهه اول امسال ۹۵ عنوان کتاب در ۱۰۷ هزار جلد در استان منتشر شده است.

شب‌بو بخشا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری زانست در سنندج ، اظهار کرد: تعداد عناوین کتاب منتشره در سال گذشته بالغ بر ۲۹۸ عنوان در تیراژ ۲۹۸ هزار و ۵۰۰ جلد بوده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۳۰ عنوان کتاب کُردی در تیراژ ۱۱۳ هزار و ۳۰۰ جلد و ۱۸ عنوان کتاب کودک در تیراژ ۳۳ هزار و ۵۰۰ جلد بوده است.
مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد: در سه ماهه اول امسال ۹۵ عنوان کتاب در ۱۰۷ هزار جلد در استان منتشر شده که از این تعداد ۲۲ عنوان کُردی و در تیراژ ۲۹ هزار و ۶۰۰ جلد و شش عنوان در بخش کودک در ۱۲ هزار جلد بوده است.

وی ادامه داد: امسال برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی دوره مربیگری جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی را در ۲۶ و ۲۷ تیرماه برگزار خواهیم کرد که ویژه بخش کودک و نوجوان است و در سطح تمامی شهرها و روستاهای استان برگزار می‌شود.

بخشا ادامه داد: از جمله دیگر برنامه‌های حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، جشنواره روستاهای دوستدار کتاب است که در سطح روستاهای استان برگزار می‌شود و در این جشنواره نفرات برگزیده استانی و کشوری خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: برنامه‌های حمایتی اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان شامل خرید کتاب از ناشران و مولفان است و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و عرضه کتب ناشران و نویسندگان است.

مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب استانی کردستان امسال در مهرماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.