پایگاه  خبری زانست

انجام بیش از ۱۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی کردستان

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در بیمارستان‌های تامین اجتماعی سنندج و سقز، سال گذشته ۲۲ هزار و ۹۲۳ نفر بستری شده و ۱۰ هزار و ۱۶۹ مورد نیز عمل جراحی انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، هوشنگ فولادی امروز(۲۰تیر)در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان اظهار کرد: مدیریت درمان تامین اجتماعی کردستان به عنوان متولی امور درمان سازمان تامین اجتماعی در استان کردستان، به ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان خود در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم می‌پردازد.
وی افزود: در بخش درمان مستقیم، مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان هم اکنون با دارا بودن ۲ بیمارستان در شهرهای سنندج و سقز، یک پلی کلینیک تخصصی در سنندج و سه درمانگاه تخصصی در شهرهای بیجار، قروه و مریوان و ۲ درمانگاه عمومی در شهرهای کامیاران و بانه به ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه شدگان این سازمان می پردازد.
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: همچنین در راستای برنامه‌های توسعه‌ای این بخش و به همت مسئولان سازمان، عملیات احداث پروژه درمانگاه عمومی شهرستان دیواندره از اول سال ۹۸ اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع وضعیت مراکز ملکی استان کردستان در مقایسه با کشور، هم از لحاظ تعدادی و هم از لحاظ کیفی، دارای وضعیت مطلوبی بوده و با ساخت درمانگاه دیواندره تنها استان کشور هستیم که تمام شهرستان‌های آن دارای حداقل یک مرکز درمانی ملکی است.
فولادی در ادامه با اشاره به اینکه در مجموع تعداد مراجعه کنندگان سرپایی مراکز تامین اجتماعی استان بیش از یک میلیون نفر در سال گذشته بوده است، اعلام کرد: همچنین در همین مدت در بیمارستان‌های سنندج و سقز ۲۲ هزار و ۹۲۳ نفر بستری و تحت درمان قرار گرفته و ۱۰ هزار و ۱۶۹ مورد عمل جراحی در این بیمارستان‌ها انجام شده است.
وی اضافه کرد: از دیگر موارد قابل ذکر در این بخش برگزاری بیش از چهار هزار ساعت کلاس آموزشی طی۳۷۰ دوره برای کارکنان شاغل در واحدهای تابعه و همچنین تشکیل ۹۳ جلسه کمیسیون پزشکی بدوی به منظور بررسی یک هزار و ۱۵۷ پرونده مربوطه بوده است.
فولادی اظهار کرد: ارائه خدمات فوق جهت پاسخگویی شایسته به بیش از ۵۰۰ هزار مراجعه کننده به بخش درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته، هزینه‌ای بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان داشته است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش درمان غیرمستقیم نیز اشاره و تصریح کرد: در بخش درمان غیرمستقیم نیز از کل مراکز خصوصی و دولتی استان بالغ بر ۶۲۶ مرکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی هستند که در سال گذشته بیش از چهار میلیون بار مراجعه به این مراکز شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در این مدت همچنین ۷۰ هزار و ۹۱۳ نفر بستری و در بیمارستان‌های طرف قـرارداد ما تحت درمـان قرارگرفته‌اند و ۳۹ هزار مورد عمـل جراحـی نیز در این مراکـز برای بیمـه شدگان تامین اجتماعی انجام شده است.
وی اعلام کرد: تامین اجتماعی در بخش درمان، با بودجه‌ای بالغ بر ۲۶۳ میلیارد تومان شامل ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش درمان مستقیم و ۱۲۸ میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم، تلاش کرده است تا خدمات درمانی موردنیاز بیمه شدگان را به صورت مستقیم و یا از طریق خرید خدمات از مراکز درمانی طرف قرارداد تامین کند.
فولادی در بخشی دیگر از سخنان خود به اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام شده اشاره و عنوان کرد: آغاز بهره برداری از درمانگاه عمومی کامیاران و بانه، اتمام طرح توسعه اورژانس بیمارستان سنندج با مدرن ترین تجهیزات و امکانات کاملا استاندارد همراه با ارتقاء و افزایش تخت های فعال آن از ۱۰ تخت به ۲۲ تخت، آغاز عملیات ساخت پروژه عمرانی طرح توسعه بیمارستان سقز در زمینی به مساحت ۱۸۸۰ متر مربع و زیربنای معادل۳۱۰۰ مترمربع و در فازهای اورژانس ICU ، NICU ، کودکان و واحدهای پاراکلینیکی شامل رادیولوژی و آزمایشگاه و شروع به کار فعالیت عمرانی ساخت درمانگاه دیواندره از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.
وی همچنین خرید و نصب پنج دستگاه رادیولوژی دیجیتال پروتال و ستون سقفی برای بیمارستان‌های سنندج و سقز و درمانگاه‌های تخصصی بیجار و قروه و آغاز طرح سامانه تولید نسخه الکترونیک و حذف دفاتر درمانی در مراکز طرف قرارداد دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و خاطرنشان کرد: بیمارستان سنندج در شاخص درصد سزارین به کل زایمان در میان ۶۹ بیمارستان سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته رتبه اول را کسب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.