پایگاه  خبری زانست

برنامه‌های هفته هنر انقلاب در کردستان تشریح شد

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان برنامه‌های هفته هنر انقلاب در این استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،، امین مرادی امروز(۱۹ فروردین) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در سالن جلسات سینما بهمن سنندج با اعلام برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی کردستان اظهار داشت: در این هفته، نمایشگاه هفته دفاع مقدس، برگزاری ورک شاپ در بیجار و نمایش صحنه‌ای یونس صحرارو با عنوان روزهای بی‌پایان برگزار می‌شود.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: ساخت ۱۰ فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای با موضوعات آسیب‌های اجتماعی هم از برنامه‌های حوزه هنری کردستان است که اعتبار آن اختصاص یافته و احتمال افزایش این تعداد فیلم هم وجود دارد.

وی اضافه کرد: نقد و بررسی آثار فیلم‌های کوتاه سال گذشته هم از برنامه‌های هفته هنر انقلاب در کردستان خواهد بود.

مرادی ادامه داد: هفته هنر انقلاب یک برنامه مشارکتی است که با حضور و مشارکت دستگاه‌های مختلف برگزار می‌‌شود.

وی افزود: هنرمند متعهد تلاش می‌کند با تفکری برخواسته از اندیشه انقلاب اسلامی باورهای انقلابی را در جامعه اعتلا بخشد و هنر و هنرمندی متعهد است که در این راستا حرکت و تلاش کند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اضافه کرد:‌ هنرمند ارزشی و اخلاق‌مدار با هنری که دارد تعهد خود را نسبت به جامعه اسلامی ادا می‌کند.

وی افزود: جریان‌سازی رسالت حوزه هنری است این نهاد دنبال کار ویترینی و نمایشی نیست بلکه با زبان هنر می‌خواهد پیام انقلاب را به جهان برساند.

مرادی خاطرنشان کرد: حوزه هنری نهادی تولیدمحور است و دنبال تولید آثار فاخر و ارزشمند است و با وجود کمبود به لحاظ عده و عده توانسته با افراد کم و اعتبارات محدود کارهای بزرگ و تاثیرگذار انجام دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:کاری که در سال گذشته در بحث دانش‌نامه فرهنگ و هنر و تمدن توسط حوزه هنری انجام گرفت از توان بسیاری از دستگاه‌ها خارج بود البته ادعا نمی‌کنیم که بدون نقص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.