پایگاه  خبری زانست

برگزاری جشن قرآن‌آموزی در مدارس ابتدایی با نیازهای ویژه کردستان

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از برگزاری جشن آغاز قرآن‌آموزی دانش‌آموزا ن پایه اول ابتدایی در مدارس با نیازهای ویژه استان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار سایت زانست از سنندج، خلیل رنجبر صبح امروز در مراسم جشن قرآن‌آموزان مدارس ابتدایی اظهار کرد: با هدف ارتقای آموزش قرآن و ایجاد خاطره‌ای ماندگار در روح و ذهن دانش‌آموزان با نیازهای ویژه پایه اول ابتدایی جشن آغاز رسمی قرآن‌آموزی در مدارس ابتدایی با نیازهای ویژه استان همزمان با اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک برگزار شد.

رنجبر هدف از برگزاری جشن قرآن را ایجاد خاطره قرآنی خوب و زیبا از آموزش قرآن کریم و تقویت علاقه برای یادگیری قرآن در طول سال تحصیلی دانست و افزود: آموزش قرآن به دانش‌آموزان داری آسیب بینایی و شنوایی از پایه اول ابتدایی در راستای تقویت ایمان و اعتقاد به این کتاب آسمانی و تمسک به تعالیم آن و همچنین تعمیق، معرفت و تعمیم فهم و درک آن آغاز می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برای دانش‌آموزان دارای نیاز ویژه ذهنی و چند معلولیتی نیز هر روز قبل از آغاز برنامه روزانه مفاهیم قرآنی توسط معلم کلاس با توجه به شرایط ویژه دانش‌آموزان آموزش و از پایه دوم به صورت رسمی آموزش قرآن به آنان آغاز می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان عنوان کرد: با توجه به اهمیت دوران کودکی و ضمن توجه به حساسیت‌های موجود در راستای تأمین و برآورده کردن نیاز‌های گسترده فردی، اجتماعی، روانی، بهداشتی و امنیتی کودکان با آموزش آموزه‌های مذهبی و تربیتی می‌توان در راستای ارتقای رشد و تکامل دینی آنان گام های مؤثری برداشت.

رنجبر همراهی و همکاری اولیای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در برنامه‌های تربیتی و قرآنی راضروری دانست و اظهار داشت: همراهی اولیای دانش‌آموزان با معلمان باعث می‌شود تا اثربخشی تعلیم و تربیت بیشتر و خاطره‌ای ماندگار در ذهن دانش‌آموزان ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.