پایگاه  خبری زانست

برگزیدگان جشنواره منطقه ای رسانه های کردی معرفی شدند

نخستین جشنواره رسانه های کردی با معرفی برترین ها در ۲ بخش فارسی و کردی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،اختتامیه جشنواره و نمایشگاه رسانه های کردی امروز (۱۰اردیبهشت)با حضور استاندار کردستان، فرشادان نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و‌کامیاران در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان، مدیر کل دفتر مطالعات رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع دیگری از مسئولان در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج‌ برگزار شد.

آیدین آلتای روزنامه نگار کرد ترکیه، صادق محمد غریب استاد دانشگاه اربیل کردستان عراق، دکتر هیرش رسول استاد دانشگاه سلیمانیه هم از مهمانان خارجی این اختتامیه بودند.

برگزیدگان بخش کردی
با رای هیئت داوران متشکل از منصور ساعی، بهرامیان و ابراهیم محمد حسینی در بخش خبر کسی حائز رتبه اول تشخیص داده نشد، هرمان وتمانی از پایگاه خبری هاژه آذربایجان غربی رتبه دوم و بهروز علی محمدی از خبرگزاری کرد پرس رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش گزارش کردی هم جبار دستباز از دو هفته نامه ده نگی کردستان رتبه اول، سرگل آرش از روزنامه روژان رتبه دوم و امجد غلامی از خبرگزاری مهر رتبه سوم را به‌خود اختصاص دادند.

با رای هیئت داوران در بخش مصاحبه کردی فیض الله پیری از هفته نامه سیروان رتبه نخست، کاوان محمد پور از هفته نامه سیروان رتبه دوم و اشرف بیننده از خبرگزاری کردپرس رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش یادداشت و سرمقاله هم امجد غلامی از هفته نامه سیروان رتبه اول، ناصرکانی سانانی از روزنامه روژان رتبه دوم و ادریس سلیمانی از جام‌کردی استان کرمانشاه رتبه سوم را به‌ خود اختصاص دادند.

در بخش تیتر هم هوشیار بابایی از دو هفته نامه ده نگی کردستان رتبه اول، شیلان خاکی از فصلنامه ژیلوان رتبه دوم و محمد توفیق مشیر پناهی از هفته نامه آریز رتبه سوم را کسب کردند.

برگزیدگان بخش فارسی
با رای هیئت داوران بخش فارسی که متشکل از علیرضا کتابدار، فریدون صدیقی و محمود مختاریان بوده در بخش خبر سامان رحمتیان از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه و سمیرا حسینی از پایگاه خبری هاژه به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند و در این بخش کسی حائز رتبه اول و دوم نشدند.

در بخش مصاحبه با رای هیئت داوران محمد جواد جلیلیان از نشریه صدای آزادی کرمانشاه رتبه اول، شیرین مرادی از خبرگزاری فارس کردستان رتبه دوم و سحر ملایی از خبرگزاری کردپرس و فرهاد شیری از نشریه ورزشی به هیز به طور مشترک رتبه سوم را از آن خود کردند.

در بخش گزارش نیز بهزاد احمدی از خبرگزاری صداوسیما کردستان رتبه اول، نسرین کرمی از روزنامه نقد حال کرمانشاه و کردستان شاهمرادی از هفته نامه ده نگی کردستان به طور مشترک رتبه دوم و سمیرا حسینی از هانا خبر و طیبه قدمی از خبرگزاری مهر کرمانشاه به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

فرزاد نویدی از ایرنا کرمانشاه و کلثوم مومنی از ایرنا کردستان در بخش گزارش شایسته تقدیر شدند.

در بخش تیتر کسی حائز رتبه اول نشد و مهریه یونسی از هفته نامه سیروان رتبه دوم و ستایش الزهرا ابراهیمی از ایران رسانه و عبدالله الماسی از ایرنا کرمانشاه رتبه سوم را به طور مشترک به خود اختصاص دادند.

در بخش یادداشت و سر مقاله رحمت نواندیش از ماهنامه ژیلوان رتبه اول، توفیق مشیرپناهی از همشهری و نتصر کانی سانانی از روزنامه روژان به طور مشترک رتبه دوم، افراسیاب جمالی از روزنامه روژان و پوریا منصوری از روزنامه نقد حال کرمانشاه به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند و عبدالله رحمانی از ایرنای مهاباد نیز شایسته تقدیر شد.

بخش صفحه آرایی و گرافیک هژیر اللمرادی از روزنامه روژان رتبه اول، سید زبیر نعمتی از دوماهنامه ماف رتبه دوم و نامدار حیدریان از هاواری کردستان رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

بخش طنز هم ژاله یوسفی نژاد از هفته نامه ئاوات رتبه اول، محمد رئوف جهانی از روزنامه روژان رتبه دوم و علیرضا حیدرزاده از نقد حال کرمانشاه رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش کاریکاتور رضا احمدیاری رتبه اول، سیامک غلامی از ماهنامه کورده واری رتبه دوم و عباس احمدی از ئاوات رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش عکس بهمن زارعی از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه رتبه اول، آریان نصراللهی از خبرگزاری مهر کردستان و نوید صیدیمرادی از خبرگزاری خبر آنلاین کردستان رتبه سوم را کسب کردند.

در این دوره جشنواره از استان کردستان ۵۹۰ اثر از ۱۲۴ شرکت کننده، از آذربایجان غربی ۱۰۲ اثر از ۳۱ شرکت کننده، ایلام ۴۲ اثر از ۱۴ شرکت کننده، کرمانشاه ۱۲۲ اثر از ۳۲ شرکت کننده، تهران ۱۳ اثر و از استان سمنان نیز یک اثر ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.