پایگاه  خبری زانست

بیش از ۱۴ هزار نفر از فیلم‌های جشنواره فجر دیدن کردند

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: بیش از ۱۴ هزار نفر از فیلم های اکران شده سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج،عبید رستمی در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های محلی استان، ۱۸ فیلم سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۱ بهمن در سینما بهمن سنندج اکران شد ه است.

وی  اذعان کرد: ۱۳ فیلم  بخش نگاه نو و سودای سیمرغ در ۲۲ سانس و پنج فیلم حوزه کودک و نوجوان هم در پنج سانس اکران شدند.

وی افزود: استقبال مطلوبی از اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره در سنندج شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در هفت روز اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر ۱۴ هزار نفر در سینما بهمن سنندج به تماشای آن نشستند و فیلم «درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان هم بیشترین مخاطب را در این سینما به خود اختصاص داد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه تخفیف‌هایی به مناسبت دهه مبارک فجر برای تهیه بلیط اعمال شد، افزود: ۱۰ درصد تخفیف بلیط به خانواده کارکنان دولت و اصناف با ارائه معرفی نامه و  ۱۵ درصد به اعضای سازمان‌های مردم نهاد، دانشجویان، فرهنگیان و اساتید دانشگاهی با ارائه کارت شناسایی تعلق گرفت.

 

رستمی  بیان کرد: ۲۵ درصد تخفیف بلیط به خانواده کارکنان شهرداری و نیروهای مسلح، طلاب ودانشجویان رشته های فرهنگی هنری با ارائه معرفی نامه، ۳۰ درصد تخفیف  به اعضای مراکز و مجامع فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ورزشی، خانواده کارکنان دستگاه‌های فرهنگی، هنری، ۴۰ درصد به فیلمسازان، اعضای انجمن‌ها و مجامع سینمایی و ۵۰ درصد تخفیف هم به مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی و ساکنان نواحی منفصل شهری داده شد.

 

۱۶ فیلم سی و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر سال گذشته از ۱۲ تا ۱۸ بهمن در سینما فروردین سنندج اکران شد که چهار هزار و ۶۰۰ نفر از این فیلم‌ها دیدن کردند و امسال تعداد مخاطبان به دلیل اکران فیلم‌ها در سینما بهمن که دارای امکانات و تجهیزات نوین و به‌روزی است، بیش از سه برابر افزایش پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.