صفحه اصلی / آموزش / بیش از ۲۰ هزار مادر باردار کردستانی خدمات سلامت دریافت کردند

بیش از ۲۰ هزار مادر باردار کردستانی خدمات سلامت دریافت کردند

رییس گروه سلامت مادران دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سال گذشته ۲۰ هزار و ۶۲۶ مادر باردار در کردستان خدمات سلامت دریافت کردند.

فروزان لهونی در گفت‌وگو با خبرنگار زانست از سنندج اظهار کرد: با هدف ارتقای سطح سلامتی مادران باردار که راه تأمین و ارتقای سطح سلامتی حال و نسل‌های آینده در جامعه هستند، بیش از ۴۱۰ نفر از همکاران ماما با همکاری مراقبین سلامت و بهورزان عزیز در واحدهای تابعه معاونت بهداشتی دانشگاه از قبیل مراکز جامع خدمات سلامتی شهری، روستایی، شهری روستایی و خانه‌های بهداشت، در حال ارائه خدمات سلامت و مراقبتی به مادران باردار در سطح استان هستند.

وی افزود: تمام مادران باردار تحت پوشش در استان که ۲۰ هزار و۶۲۶ نفر هستند حداقل یکبار خدمات سلامتی و مراقبتی را دریافت کردند.

وی اعلام کرد: ۱۷ هزار و نفر از مادران باردار استان نیز بیش از یکبار (حداقل ۶ بار)، خدمات سلامتی و مراقبتی را از ماماها، مراقبین و بهورزان در مراکز تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه در سطح استان دریافت کرده‌اند.

کارشناس ارشد مامایی و رئیس گروه و مسؤول سلامت مادران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سال گذشته ۹۹ درصد مادران باردار در سطح استان خدمات سلامت بارداری را دریافت نموده‌اند.

لهونی به آمار موالید زنده در استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۲۱ هزار و ۱۲۵ مورد تولد زنده در سطح استان به ثبت رسیده است که ۴۱۶ مورد آن دو یا چند قلو بوده است.

‌پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

هر قاضی به طور متوسط در کردستان ۱۸۰ پرونده را بررسی کرده است

حجت الاسلام حسینی گفت: سال گذشته به طور متوسط هر قاضی ۱۸۰ پرونده را بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *