پایگاه  خبری زانست

وقف متعلق به همه آحاد جامعه اسلامی است

محرابی با اشاره به اینکه تاثیرات وقف در جوامع بسیار بی‌بدیل و غیرقابل انکار است،گفت: وقف متعلق به همه آحاد جامعه اسلامی است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری  زانست از سنندج ،محمد محرابی، رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف و امور خیریه کشور امروز(۴شهریور)در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری که در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: رمز ماندگاری موقوفه‌ها نیت واقفین است زیرا در پشت هر موقوفه‌ای نیت‌های بزرگ واقف نهفته است.

وی افزود: بسیاری از واقفان جامعه با نیت خیر و حمایت از  نیازمندان  وفقیران اموال خود را در راه خدا وقف کرده اند.

رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف و امور خیریه کشورتصریح کرد: بررسی نیت واقفان در وقف موقوفه‌ها نشان دهنده آن است که واقف در راستای رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی دوران خود اقدام به وقف کرده است

وی افزود: وقف متعلق به همه آحاد جامعه اسلامی است، زیرا اماکن خدمات عمومی، مساجد و غیره از سوی واقفان و خیران احداث شده است و همه آحاد جامعه به نوعی از خدمات آن بهره‌مند هستند.

وی  درپایان  با اشاره به بهره‌گیری از ابزار هنر و قشر هنرمندان در ترویج فرهنگ حسنه وقف افزود: با بهره گیری از ابزار هنر وهنرمندان می‌توان به ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه کمک شایانی کرد.

 

گفتنی است، در آئین اختتامیه جشنواره  از آثار هنری  هنرمندان در بخش‌های خوشنویسی، کارتن، تصویرسازی، نقاشی در بخش‌های کودکان، نوجوانان و بزرگسالان  تجلیل و تقدیر بعمل آمدواز داوران این بخش ها ازجمله بانوی فرهیخته نگین وکیلی مدرس و مدیرآموزشگاه  رویای رنگی در سنندج با دادن لوح تقدیر وتندیس تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.