پایگاه  خبری زانست

تحریر آیات قرآن کریم با هنر معرق کاری و نازک کاری

علی محمدی هنرمند معرق کار و نازک کار برجسته کردستان در گفتگو با خبرنگار زانست  در سنندج،اظهار داشت: برای اولین بار در جهان کتابت قرآن کریم با استفاده از درخت سخت و ماندگار گردو تمام معرق (پشت رو) به رشته تحریر درآورده‌ام.

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۴۲ در محله قطارچیان شهر سنندج به دنیا آمده‌ام، افزود: پیش مرحوم نعمت‌الله محمودی کردستانی تلمذ کرده‌ام.

 

وی در خصوص نمایشگاه‌هایی که تاکنون از این آثار برگزار کرده است، گفت: در چندین نمایشگاه بین‌المللی و ملی و استانی تاکنون به شرح ذیل شرکت کرده‌ام، نمایشگاه تخصصی میراث فرهنگی ۱۳۷۶و ۱۳۸۸، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تهران در سال‌های  ۱۳۸۰ و ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹و ۱۳۹۲ و شرکت در اولین همایش قرآنی شهرداری سنندج و شرکت در نمایشگاه استانی در شهر سنندج از جمله مهمترین نمایشگاه های آثار من بوده است.

 

هنرمند معرق کار و نازک کار برجسته کردستان در زمینه هنر معرق کاری موفق به دریافت درجه هنری از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی شده است و در این رابطه گفت: به عنوان خادم قرآن کردیم از سوی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان در سال ۱۳۸۴ انتخاب و در سال ۱۳۹۳ نایل به دریافت درجه هنری لیسانس از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نیز شده‌ام.

 

وی اضافه کرد: همچنین مفتخر به دریافت درجه هنری کارشناسی در رشته چوب توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور در سال ۱۳۸۳ شده‌ام.

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.