پایگاه  خبری زانست

تشکلهای بخش کشاورزی بازوی پرتوان سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هستند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:تشکلهای بخش کشاورزی بازوی پرتوان سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه دیدار صمیمی با اتحادیه ها و تشکلهای بخش کشاورزی که به مناسبت هفته جهادکشاورزی با حضور معاونین ستاد،مدیران دستگاههای وابسته و رئیس خانه کشاورز، مدیران عامل اتحادیه های مرغداران، باغبانی و زنبورداری، امورصنفی کشاورزان استان، تولید کنندگان گلخانه ای برگزار شد اظهار کرد:برای ارتقاء خدمات بیشتر به بهره برداران بخش کشاورزی ارتباط نزدیک تشکلهای بخش کشاورزی با جهاد کشاورزی استان کردستان لازم و ضروری است.

وی افزود: انسجام وهمدلی موجود تشکلهای بخش کشاورزی با جهاد کشاورزی استان کردستان ارائه خدمات بهتر به بهره برداران این بخش را تضمین می کند.

این مقام مسئول اظهارداشت:قطعا استفاده از نقطه نظرات تشکلهای کشاورزی به عنوان نماینده بهره برداران این بخش به عنوان یک برنامه دائمی مدنظر بوده و خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: در راستای مطالبه گندم کاران استان مبنی بر افزایش قیمت گندم، باتوجه به انجام خرید تضمینی گندم توسط دولت و محدودیت منابع امکان افزایش قیمت وجود نداشته اما در سال اینده باتوجه به پیگیری های لازم قیمت گندم با قیمت عنوان شده بهره برداران تفاوتی نخواهد داشت.

وی با اشاره به پویا بودن بخش کشاورزی استان کردستان تاثیر مهم آن در توسعه اقتصادی استان کردستان عنوان کرد:کشاورزی با معاش مردم ارتباط نزدیک دارد و با وجود مشکلات متفرقه از جمله هزینه های حمل، سعی برآن است دغدغه های بهره برداران کاهش داده شود.

جعفری خاطر نشان کرد:گندم به عنوان یک محصول استراتژیک علاوه براستان در کشور نیز حائز اهمیت بوده و با هیچ محصولی قابل قیاس نیست و به عنوان یک موضوع حیثیتی در استان مطرح است.

وی در ادامه یادآور شد :بحث صادرات که باتوجه به تقاضای بازار انجام می شود از موضوع های مهم است که در هرشرایطی با حمایت استاندار کردستان پیگیری شده و کماکان نیز ادامه دارد.

جعفری اظهار داشت: صدور مجوز صادرات مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه درحال انجام است اما با وجود مشکلات این مورد تلاش برای رفع موانع هنوز در حال انجام است.

وی تاکید کرد:درراستای رفع دیگر دغدغه های موجود بهره برداران بخش کشاورزی برای رفع تداخل، سال گذشته ۵۳هزار هکتار رفع تداخل انجام شده که تلاش می شود در سالجاری این امار به ۱۵۰هزار هکتار افزایش یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: تفاوت جهاد کشاورزی استان کردستان با دستگاههای دیگر، مشارکت مردم با این بخش است که به عنوان مهمترین نقش در تولید حائز اهمیت است.

وی درادامه گفت:بخش خصوصی در همه شرایط توانسته در بخش کشاورزی استان کردستان یاریگر باشد.

به گفته وی، حل مشکلات بهره برداران بخش کشاورزی به عنوان تولید کننده غذا افتخار جهاد کشاورزی استان کردستان است.

جعفری ادامه داد: از مساعدت استاندارکردستان و رئیس بیمه کشاورزی کشور در راستای پرداخت خسارت های ناشی از سیل و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی حمایت کردند تقدیر می شود.

وی گفت:اگر تولید ما اقتصادی شود کشاورز نسبت به پرداخت حق بیمه خود با رغبت اقدام می کنند ، سوق دادن تولید محصولات کشاورزی به سمت صادرات نقش ارزنده ایی در اقتصادی بودن بخش کشاورزی استان خواهد داشت.

وی در پایان این جلسه، نظارت بر کیفیت تولید محصولات کشاورزی، افزایش قیمت گندم، مبارزه به موقع با آفات، تهیه و حمل به موقع بذر، تامین نهاده های طیور، تامین قطعات ادوات کشاورزی، تجهیز کارشناسان کشاورزی به تجارب بیشتر و پیگیری مطالبات تشکلهای بخش کشاورزی استان کردستان مطالبی بود که در این نشست عنوان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.