پایگاه  خبری زانست

تعرض بیگانه به مرز ما عکس المعل قاطع دارد/سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا حامل یک پیام آشکار بود

فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز شنیدید سحرگاهان که پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا را که از مرزهای میهنمان گذشته بود و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود را شجاعانه سرنگون کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست ازسنندج،سردار سلامی امروز(۳۰خرداد)در کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان که در استادیوم شش هزار نفری ۲۲ گولان سنندج برگزار شد، اظهار کرد: برای من افتخار بزرگی است که امروز در این عرصه های سرشار از معنویت، در میهمانی آلاله ها و شهیدان هستم و حضور در جمع مردم کردستان افتخار بزرگی است.

وی افزود: کردستان سرزمین کوه های سترگ و صخره های سخت و رودهای جاوید و خروشان و گلستان های سرخ‌فام از لاله های معطر است و خصوصیت مردمان آن نیز شبیه خصوصیت سرزمینشان است و مردمان آن رفیع، آزاده، شریف و سلحشور و حماسه آفرین و رشید و دلاور و باوفا هستند و اینجا سرزمین هنر، مقاومت است.
کردستان مظهر ایستادگی و پایداری ملت ایران است می توان کردستان را نیز پایتخت ایستادگی و ثبات ملت ایران نام نهاد.

فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه کردستان نگین درخشانی در حلقه انگشتری ملت ایران است، عنوان کرد: مردمان این سرزمین با فرهنگ غنی و ادبی عمیق و ایمانی مستحکم و در بنای عظیم کشور ما به حساب می آیند. سرشار از عاطفه هستند و اینجا رود مهربانی و فداکاری همیشه جاریست.
وی ادامه داد: وجود ۵۴۰۰ شهید گلگون کفن در این سرزمین بزرگ نشانه ای از صدق وعده و وفاداری این مردم است و پیشمرگان مسلمان کرد و سایر شهدای مسلمان نشانه‌های واضحی از نیل به جاودنگی این مردم هستند.

سردار سلامی افزود: اینجا دیار آگاهی و سرزمین شهید ماموستا شیخ الاسلام و عالی است. نقش زیبای جاودانگی در قامت پرشکوه ملت ایران در اینجا به تصویر کشیده شد و شهیدان نصرت زاده، شریفی، بروجردی، ناصر کاظمی، و احمد کاظمی همه ستارگان پرفروغ سپهر ایران هستند که در تارک این سرزمین جاودان می درخشند.

وی عنوان کرد: شهیدان در هرجایی نشانه و سمبل افتخار ما و درخشش روح مقاومت در پیکره روح مردم ایران هستند.

فرمانده سپاه پاسداران افزود: امروز ملت ایران با صفت اقتدار،افتخار، بزرگی، ایستادگی، عزت، پیشرفت و امنیت رفاه شناخته می شود و همه این تعابیر میراث جاودان صدها هزار شهید این سرزمین است.

وی ادامه داد: در این سرزمین ۲۰ هزار شهید جوان خوابیده اند تا نقش قامت بلند این ملت استوار بماند، خون شیعه و سنی با هم در یک سنگر جاری شدند. خون شهیدان کرد، ترک، فارس، لر و بلوچ درهم آمخیته است تا وحدت ملی را برای همیشه استحام ببخشد.
سردار سلامی تصریح کرد: کردستان و مردمانش افتخار ملت ایران و اصیل‌ترین قوم ایران هستند. کُردها را باید مفاهیم بلندی از کرامت رشادت و دلاوری دانست چون از این واژه ها الهام گرفته اند و شخصیت و هویت خود را با این صفات شکل داده‌اند. کردها در شکل دهی به تمدن عظیم ما نقش گسترده‌ای دارند و این سرزمین به همین دلیل سال‌ها مورد طمع دشمنان بوده است.

وی ادامه داد: در هر دوره‌ای آمریکای جنایتکار یک سرزمین اسلامی را میدان تاخت و تاز خود قرار داده است. یک روز لبنان ، زمانی فلسطین، در مقطعی سوریه، زمانی عراق، امروز یمن و سال‌ها کردستان به عنوان نقطه مرکزی سیاست های استکباری آمریکا برای شکستن وحدت امت اسلام و ایجاد تفرقه های خونین بین مسلمان بوده است.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: آنها می‌خواستند کردستان را سکوی پرتابی برای شکستن وحدت ملی امت اسلام قرار دهند. اما شعور، آزادی، ایمان و روح حماسه آفرین مردمان کُرد، با همراهی همه ملت ایران ایجازه نداد این توطئه شوم شکل بگیرد.

وی افزود: آنها می خواستند سرزمین کردستان ما را به میدان جنگ تبدیل کنند و امنیت را از مردمان ما بگیرند، اما جوانان ایرانی و استان کردستان و پیشمرگان مسلمان کرد ایستادند و کردستان به محل دفن سیاست بیگانگان تبدیل شد. هرچه می‌خواستند انجام دادند اما نتیجه‌ای نگرفتند و اینجا نقطه وحدت امت اسلام و ملت ایران شد.

سردار سلامی ادامه داد: امروز می‌بینید کردستان سرسبز، ایمن، سربلند و در حال پیشرفت می درخشد و جلوه های پیشرفت در آن نمایان است. نظام مصر است که اینجا را به نقطه ای آباد، امن و پیشرفته در جهان تبدیل کند و مردمان این سرزمین آن را در آینده خواهند دید.
وی عنوان کرد: ما از تاریخ سختی عبور کرده ایم و با دشمنان بزرگی درگیر بوده ایم و همه سناریوهای سخت و سهمگین استعمار برای فشار به مردم ایران و از بین بردن استقلال کشور در طول تاریخ ۴۰ ساله از سوی دشمن اعمال شده است اما ملت بزرگ ایران با اقتدار از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرد و آنها را شکست داد.
فرمانده سپاه ادامه داد: اصل اقتصادی، فتنه‌های داخلی، فشار سیاسی، عملیات روانی و جنگ‌های نیابتی هیچیک تا امروز نتوانسته است در مقابل اراده این ملت بزرگ کوچکترین پیروزی به نام خود ثبت کند. ما هرکجا مقاومت کرده‌ایم، پیروز شده‌ایم.
وی گفت: در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم و مسیر ما در این گذرگاه سخت تحریم، دستیابی به استقلال عزت اقتصادی و بریدن وابستگی به بیگانگان است.

سردار سلامی با عنوان اینکه دشمنان ما سرگردان، بی عمل و نگران هستند و نمی دانند که چه کاری باید انجام دهند، گفت: آنها در لبنان با شکست رویایی از حزب الله، برای همیشه سیاست های تجاوز کارانه‌شان خاموش شد. در فلسطین، فلسطینی‌ها سنگ‌ها را کنار گذاشته و به موشک رسیده اند و پیرامون رژیم صهیونیستی فورانی از آتش همچون جهنم آنها را احاطه کرده است. آنها می خواستند نظام سوریه را ساقط کنند، امروز مجبور به فرار از آن سرزمین هستند. می خواستند با ۱۵۰ هزار سرباز عراق را فتح کنند و یک حکومت مطلوب را برای خود بسازند اما امروز عراق هرگز در کنترل سیاست‌های آمریکا نیست بلکه امروز این انقلاب اسلامی است که در عراق خاستگاه سیاسی مردم این سرزمین است.

وی افزود: در یمن آمریکا، رژیم سعودی و شرکایشان در باتلاق گیر کرده‌اند و موازنه به نفع یمنی‌ها در حال تغییر است. امروز پوکی استخوان و ضعف موریانه ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است. آنها می خواستند با تحریم اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم کند و با فشار اقتصادی در کنار عملیات روانی ملت ایران را به مذاکره و پس از آن به تسلیم در باربر خواسته های خود وادار کنند، اما ملت ایران قهرمانانه، آگاهانه و مومنانه برای حفظ استقلال، عزت و کرامت خود ایستاد و آنها در این سناریو هم شکست خوردند.
فرمانده سپاه پاسداران اضافه کرد: ما می دانیم که نمی‌توان به دولت غیرقابل اعتماد آمریکا، اعتماد کرد. همانگونه که آمریکا نمی تواند انسجامی در منطقه غیرمنسجم غرب آسیا ایجاد کند. می دانیم تا به امروز ما در مقاومت رشد کرده ایم و ما با منطق مقاومت سر برافراشته ایم و ما در اثر مقاومت دشمنانمان را فرسوده کرده ایم. ما به دلیل مقاومت به استقلال و آزادی و عزت و اقتدار رسیده‌ایم و اگر مقاومت نمی کردیم در همان سناریوهای اولیه و در سال های اولیه انقلاب میدان نبرد را به دشمنانمان واگذار می‌کردیم.
وی تاکید کرد: بزرگان انقلاب به ما آموختند با الهام از قرآن اگر بایستیم نصرت خداوند جاری می‌شود. ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم، در مقابله فرهنگی ملت ایران ایستاد و فریب مفاهیم به ظاهر شیک قدرت‌های بزرگ را نخورد. در مقابل اسرائیل ایستادیم و پیروز شدیم. در تحریم اقتصادی ایستادیم و امروز در حال رشد هستیم.

وی اعلام کرد: امروز شنیدید سحرگاهان که پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا را که از مرزهای میهنمان گذشته بود و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود را شجاعانه سرنگون کرد. این منش و روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان ماست.

سلامی افزود: سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا حامل یک پیام آشکار واضح، قاطع، صریح و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن مرزهای اسلامی ایران در مقال تعرض هر بیگانه ای به این سرزمین عکس المعل های قاطع و تمام کننده خواهند داشت.

سردار سلامی تصریح کرد: مرزها خط قرمز ماست و هر کسی به این مرزها تعرض کند برنخواهد گذشت.

وی تدر پایان خاطرنشان کرد: ما اعلام می کنیم بنای جنگ با هیچ کشوری را نداریم اما برای جنگ کاملا آماده هستیم. حادثه امروز نشان روشنی از این پیام دقیق داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.