پایگاه  خبری زانست

توسعه بخش کشاورزی استان کردستان انکار نشدنی است

هوال ابوبکر اذعان کرد:استان کردستان در تولید محصولات کشاورزی بسیار مستعد است و این مهم سبب شد بستر سرمایه گذاری در کردستان ایران با جذب سرمایه گذاران اقلیم میسر شود.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج،هه‌وال ابوبکر در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های استان که در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کردستان و اقلیم کردستان برگزار شد، اظهار کرد:انعقاد تفاهم نامه ها تنها ملاک ما نیست که در راستای تحقق انها هیاتی انتخاب و پیگیر اجرای آن خواهند شد.

وی در خصوص اجرای صادرات محصولات کشاورزی استان کردستان به اقلیم افزود:برای توسعه صادرات یکی از مهمترین مفاد تفاهم نامه ها با تعیین تعرفه گمرکی از توقف هرگونه صادرات در مرز باشماق ممانعت به عمل آید.

استاندارسلیمانیه در ادامه ضمن تاکید بر استعداد و توانائی های استان کردستان در بخش کشاورزی گفت:تلاش می شود تا استان سلیمانیه با بهره مندی از موفقیت های کشاورزی استان کردستان زمینه توسعه کشاورزی در سلیمانیه را فراهم کرد.
وی تاکید کرد: باید برای سرمایه‌گذاران آرامش فراهم شود زیرا باتوجه به بازار و فرصت کار در آینده نزدیک فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک بین کردستان ایران و سلیمانیه فراهم خواهد شد.

هوال ابوبکر اظهار داشت: برنامه‌های مشترکی در دستور کار قرار گرفت که با برگزاری جلسات متعددی در حوزه‌های مختلف سعی برآن است تا توسعه اقدامات اقتصادی بین دو استان افزایش یابد بر این اساس مرز سیرانبند بانه در آینده‌ای نزدیک به صورت رسمی بازگشایی می‌شود.

به گفته استاندار سلیمانی بسترسازی یکی از مهم‌ترین مسائل ایجاد ساز وکار برای تسهیل‌گری در فرایند سرمایه‌گذاری است که در کردستان ایران به وفور فراهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.