پایگاه  خبری زانست

ثبت جهانی هورامان بستر شکوفایی اقتصادی منطقه است

به گزارش پایگاه خبری زانست ازسنندج ، محسن فتحی رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در پیامی ثبت جهانی هورامان را به مردم منطقه تبریک گفت و از عوامل تکمیل پرونده ثبت جهانی تقدیر کرد.

 

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر برای تکمیل پرونده ثبت جهانی هورامان گفت: تلاش کارکنان و پژوهشگران پایگاه منظر فرهنگی هورامان در کنار کارشناسان میراث فرهنگی کردستان به مدیریت دکتر پویا طالب نیا در ارائه به موقع و حرفه‌ای پرونده شایسته تقدیر است.

 

 

وی بر ظرفیت‌های موجود در این گنجینه تاکید کرد و اظهار کرد: هورامان ذخیره گاه فرهنگی مناطق کردنشین است و ثبت جهانی می‌تواند بستری برای معرفی به جهانیان باشد.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری هورامان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به جهانی شدن هورامان ضروری است برنامه‌ریزی و تامین اعتبار لازم در این خصوص صورت پذیرد.

 

وی با تقدیر از همراهی و مشارکت مردم در راستای ایجاد هماهنگی‌های لازم برای ثبت جهانی هورامان، گفت: مشارکت و همراهی مردم مهمترین اصل در راستای ثبت جهانی اورامان بود و خوشبختانه این مهم از سوی مردم منطقه با جدیت ویژه‌ای دنبال و پیگیری شد.

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران ضمن اشاره به دستاوردها و نتایج ثبت جهانی هورامان برای مردم این منطقه و سایر مناطق استان کردستان و کرمانشاه، بیان کرد: معرفی در سطح جهانی و برخورداری از منابع سازمان جهانی یونسکو می‌تواند به توسعه زیرساخت‌ها و رونق صنعت گردشگری در منطقه کمک کند.

 

فتحی برنامه‌های پایگاه منظر فرهنگی اورامان را برای پیشبرد طرح‌های توسعه گردشگری، مثبت ارزیابی کرد و گفت: همکاری و مشارکت همه ادارات و سازمان‌های دولتی در راستای تسریع در رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم منطقه ضروری است.

پایان پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.