پایگاه  خبری زانست

جذب ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه حمل و نقل عمومی شهر سنندج

به گزارش خبرنگار سایت زانست ازسنندج، حشمت‌الله صیدی (۲۲مرداد)در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ،اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته امسال از محل تامین اوراق مشارکت، ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه حمل و نقل عمومی این شهر جذب شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد اصل سود این اوراق را دولت پرداخت می‌کند، افزود: بانک صادرات به عنوان بانک عامل انتخاب شده تا بتوانیم از طریق جذب اوراق مشارکت تعیین شده، تعدادی اتوبوس جدید خریداری و وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم.

شهردار سنندج،بر تلاش برای انجام طرح‌های عمرانی شهری عمده در سنندج در سال جاری تاکید کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، پیش‌بینی شده تا پایان امسال ۴۰۰ هزار مترمربع (۴۰ هکتار) آسفالت معابر در مناطق مختلف انجام شود که تاکنون ۱۰۰ هزار مترمربع آن اجرا شده است.

صیدی با بیان اینکه دغدغه‌ شهرداری بابت تامین مصالح شن و ماسه با مالکیت معدن سنگ لاشه رفع شده است به پروژه‌های در دست اجرا در سال جاری اشاره کرد و افزود: قرار است در قالب سه پروژه، میدان امام رضا (ع) در ننله به میدان لشکر و کمربندی آبیدر متصل شود.

شهردار سنندج با اشاره به اینکه تعریض خیابان مولوی، پاسداران و پارک سوار میدان آزادی در مراحل پایانی است، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده پارک ۲۰ هکتاری دگایران که مجموعه تفریحی، ورزشی و فرهنگی است، تا پایان مهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به در حال احداث بودن بلوار ۳۶ متری اتصال بلوار ساحلی به پل سنجرخان و بهره‌برداری از آن تا آخر فصل کاری اشاره کرد و افزود: طرح زیپ‌لاین و پل معلق در آبیدر تا چند روز آینده افتتاح می‌شود ضمن اینکه احداث باغ ایرانی ۲ هکتاری پشت پیکره ایثار و مقاومت آبیدر و ساماندهی میدان گاز نیز از پروژه‌های در دست اجرای امسال است.

شهردار سنندج افزود: آغاز احداث چندین پارک درون محلی واقع در بلوار انتظام، ساحلی بعثت و مولوی، نهال‌کاری و لوله‌گذاری ۲۵ هکتار از اراضی تپه پیرچنار و پارک کودک و آغاز ساماندهی و کنترل سیلاب شهرک کوثر و گریزه، از دیگر پروژه‌های در دست اجرا است .

صیدی به احداث پیاده راه فردوسی در اردیبهشت امسال اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح مهم ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده و تلاش می‌کنیم در مدت زمان تعیین شده (۶۰ روز) آن را به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار سنندج از آغاز مجدد اجرای تله کابین آبیدر خبر داد و افزود:بخشی از این کار از هفته آینده توسط شهرداری آغاز می‌شود و در ادامه برای خرید تجهیزات مورد نیاز، اقدام به انتخاب پیمانکار و جذب سرمایه‌گذار بخشی خصوصی می‌کنیم.

وی بیان کرد: حمام شیشه سنندج نیز به تملک شهرداری درآمده است و از این پس ضمن حفظ کاربری تاریخی، متولی آن این نهاد خواهد بود.

صیدی در پایان سخنانش از زحمات و اقدامات خبرنگاران به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا که در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی یار و یاور کادر درمانی بودند تقدیر و تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.