پایگاه  خبری زانست

جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی کردستان ۶۳۶ هزار و ۷۵۵ نفر است

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان گفت: جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان را ۶۳۶ هزار و ۷۵۵ نفر دانست.

 

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج،، سید صلاح قریشی عصر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان با تبریک ایام‌الله دهه فجر و فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان را ۶۳۶ هزار و ۷۵۵ نفر عنوان کرد.

 

وی افزود: درحال اضر ضریب نفوذ بیمه‌ای استان ۳۹.۷ درصد است و ضریب نفوذ بیمه‌ای در مناطق شهری استان ۵۶.۱ درصد است.

قریشی اذعان کرد: سازمان در دو بخش درمان و بیمه فعالیت دارد که در بخش درمان بصورت مستقیم و غیرمستقیم ارائه خدمت می‌کند و درواقع درمان، ویترین سازمان تامین اجتماعی بشمار می‌رود.

 

وی با اشاره به خدمات تامین اجتماعی اظهار داشت: پرداخت مستمری و پرداخت مقرری بیمه بیکاری از خدمات بیمه تامین اجتماعی کردستان است که در حال حاضر ۳۷ هزار و ۱۵۶ مستمری بگیر در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان به فعالیت ۱۰ واحد شعبه ثابت بیمه تامین اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: چهار واحد شعبه اقماری و هشت واحد کارگزاری در استان فعال هستند.

قریشی خاطر نشان کرد: تمام تلاش و هدف ما ارائه خدمت به جامعه بوده و بدنبال ایجاد رضایتمندی مردم هستیم.

وی تصریح کرد: پرداخت تعهدات کوتاه و بلند مدت تامین اجتماعی استان که شامل پرداخت مستمری و بیمه بیکاری است امسال ۶۹۲ میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: ۱۷ هزار و ۹۹۱ کارگاه که لیستو حق بیمه پرداخت می‌کنند در استان فعالیت دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان افزود: امسال ۴۳ هزار و ۲۳۸ فقره بازرسی از کارگاههای سطح استان انجام شده که نسبت به سال قبل ۲۱.۹ درصد رشد داشته است.

قریشی به عملکرد خدمات غیرحضوری سازمان به بیمه‌شدگان اشاره و اظهار کرد: ۵۴.۹ درصد ابلاغ احکام مطالباتی، ۹۲.۸ درصد لیست حق بیمه و ۸۱.۸ درصد برگه پرداخت صادره به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی به موفقیت‌های این سازمان در سال ۹۷ پرداخت و گفت: در زمینه ارزشیابی و ارزیابی عملکرد سال ۹۷ تامین اجتماعی کردستان بین ادارات کل تیپ دو سراسر کشور رتبه برتر را کسب کرده است.

وی خاطرنشان کرد : در راستای اجرای طرح بخشودگی جرائم نیز حدود ۸۰۰ کارگاه استان مشمول این طرح شدند و بدهی‌های خود را به صورت قسطی پرداخت کردند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان در پایان به نقش رسانه در جامعه و اگاه‌سازی افکار عمومی اشاره کرد وافزود: اصحاب رسانه در پیشبرد، ارتقا و رشد خدمات ادارات و دستگاهها نقش اساسی دارند زیراآنان  پل ارتباطی مردم ومسئولین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.