پایگاه  خبری زانست

حج نمادی از ارزش های اسلامی است

ماموستا رستمی با بیان اینکه حج نماد وفاق همبستگی مسلمانان است،گفت: حج نمادی از ارزش های اسلامی است و تجمعی بزرگ و ارزشمند برای جهان اسلام به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،فایق رستمی، امروز(۱۵تیر) در همایش بزرگ حج که به مناسبت هفته حج و با حضور حجاج امسال شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران که در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت : حج یادآوری برای دیدن محل فداکاری صحابه و میدان حشر است زبرا در این مکان مقدس همگی کفن‌پوش بوده بطوری که فقیر و حاکم برابر هستند و با خلوص نیت به درگاه احدیت طلب آمرزش و مغفرت می کنند.
وی افزود: حج از جمله مهم ترین و با شکوه ترین رویدادهای مهم در جهان اسلام شناخته شده زیرا چون مسلمانان جهان را که از نژادهای مختلف هستند، از سراسر جهان با اتحاد غیر قابل وصف در سرزمین حجاز گرد هم جمع می کند واین جمع شدن دورهم باعث اتحاد وهمبستگی بیشتر بین مسلمانان می شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: حج نماد وفاق مسلمانان شیعه و سنی در مقابل دشمنان دین اسلام است.
وی با اشاره به ذکر لبیک (الله‌کبر) ،افزود: ذکر لبیک (الله‌کبر) همانند سربازان در خط جنگ حاوی پیروزی و حماسه بوده و زائران باید به آن توجه کنند وبا خلوص نیت این سفر معنوی را انجام دهند.
ماموستا رستمی بیان کرد: زائران باید با اخلاص در خانه خدا حضور داشته باشد و قطعاً خدا از گناه وی خواهد گذشت و نباید از رحمت خدای مهربان هیچ انسان مسلمانی ناامید شود .
وی در پایان خاطرنشان کرد: سفر به سرزمین وحی، مقدس‌ترین سفرى است که انسان در طول عمر خود دارد، بنابراین زائران باید نهایت بهره معنوی را از این سفر ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.