پایگاه  خبری زانست

حکومت اسلامی باید توجه ویژه‌ای به امر نماز داشته باشد

سرپرست ستاد اقامه نماز کردستان گفت: حکومت اسلامی که در تداوم حکومت انبیا و امامان است باید توجه ویژه‌ای به امر نماز داشته باشد.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری زانست از سنندج ، اکبر عظیمی شنبه شب در شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: باید کارگروهی با حضور دستگاههای مرتبط برای تجهیز و تعمیر نمازخانه‌های بین راهی تشکیل و نیازسنجی لازم برای احداث نمازخانه جدید در مکان‌های موردنیاز تشکیل شود.

وی اظهار کرد: توجه به اقامه نماز جزو وظایف اصلی و مسئولان در نظام اسلامی است و در سیره و روش پیامبر اکرم و ائمه معصومین(ع) اولین چیزی که مورد توجه بوده، اقامه نماز به عنوان سرلوحه ایمان است.

وی با اشاره به اینکه امام علی(ع) فرموده‌اند نباید بخاطر کار نماز را به تاخیر انداخت، افزود: حکومت اسلامی که در تداوم حکومت انبیا و امامان است باید توجه ویژه‌ای به امر نماز داشته باشد.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز همه مسوولان را به بسیج امکانات در حوزه نماز دعوت کرده‌اند و همه دولت‌ها نیز خارج از هرگونه نگرش سیاسی مصوباتی در خصوص نماز داشته‌اند.

سرپرست ستاد اقامه نماز کردستان تصریح کرد: در آئین نامه توسعه و ترویج نماز ۲۰ بند آمده که نظارت بر دستگاهها و ارزیابی سالانه آنها، تشکیل شورای اقامه نماز و برگزاری جلسات فصلی شورای نماز از جمله موارد مطرح شده در آئین نامه است.

عظیمی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات تابستانی عنوان کرد: استان کردستان هر ساله شاهد ورود تعداد زیادی از مسافران سراسر کشور است لذا می‌طلبد امکاناتی از قبل برای اقامه نماز مسافران تدارک دیده شود.

وی نمازخانه‌های بین راهی، مراکز توزیع سوخت و نمازخانه‌های مجتمع‌های فرهنگی میراث فرهنگی را نیازمند تجهیز امکانات خواند و گفت: پیشنهاد می‌شود کارگروهی با حضور دستگاههای مرتبط برای تجهیز و تعمیر نمازخانه‌های بین راهی تشکیل و نیازسنجی لازم برای احداث نمازخانه جدید در مکان‌های موردنیاز تشکیل شود.

وی همچنین به مقوله فرهنگسازی در حوزه نماز پرداخت و اعلام کرد: در حوزه نماز باید دوره‌های آموزشی برای کارکنان ادارات، مربیان پرورشی برگزار و نشست‌های تخصصی با ائمه جماعات دایر شوند.

وی برگزاری گفتمان‌های دانش‌آموزی با موضوع نماز و برپایی مسابقات کتابخوانی را نیز از دیگر اقدامات مورد نیاز برای فرهنگسازی در حوزه نماز خواند.

سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان تصریح کرد: مقام معظم رهبری امسال در پیام خود اموزش و پرورش را مورد خطاب قرار داده و بیان کرده‌اند باید مدارس را به نمازخانه تجهیز کرد.

عظیمی افزود: گرچه اعتبارات آموزش و پرورش کم است اما استفاده از توان قریب به ۴۰۰ روحانی در اقامه نماز جماعت مدارس استان طی سال گذشته اقدامی ارزشمند در توسعه و ترویج اقامه نماز بود و امسال نیز سعی شده با انعقاد توافقنامه همکاری با سپاه از ظرفیت روحانیون برای اقامه نماز در مدارس استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.