پایگاه  خبری زانست

خسارت ۳۰۳میلیاردی به کشاورزان کردستانی

جعفری از خسارت ۳۰۳میلیاردی به کشاورزان کردستانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، خالد جعفری امروز (۲۶خرداد)در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت سالگرد تاسیس جهادکشاورزی اظهار داشت: با توجه به بارندگی ها ابتدای سال و همچنین سرمازدگی، کشاورزان کردستانی متحمل ۳۰۳ میلیارد تومان خسارت شدند.

وی افزود: از این خسارات ۳۰۳ میلیاردتومانی کشاورزان کردستانی ،۱۰۸ میلیارد تومان مربوط به بارندگی و۱۹۵ میلیارد تومانی مربوط به سرمازدگی بود.

این مقام مسئول اظهار داشت: پرونده‌های پرداخت خسارات دیدگان با روند سالانه در مسیر معرفی به بانک‌های عامل هستند.

وی با اشاره به تسهیلاتی که طی سال گذشته در راستای حمایت از سرمایه گذاران این بخش جذب شده بود، افزود: طی سال گذشته در راستای حمایت از سرمایه گذاران استان ۴۸۸ میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف جذب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: ۱۴۶ میلیارد تومان از این تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی برای بخش کشاورزی در راستای اجرای یک هزار و ۵۳۷ طرح با دو هزار و ۹۳۰ ظرفیت اشتغال جذب شد،ه است.

وی افزود: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی از دیگر محورهای مورد توجه این سازمان در سال گذشته بود که ۵۰ میلیارد تومان نیز از این محل جذب و ۲۹۱ طرح با آن اجرا شد ه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بیان کرد: تدوین طرح تولید اشتغال بخش کشاورزی استان یکی دیگر از طرح‌های در دست اقدام است که در قالب این طرح تا سال ۱۴۰۰ برای نقاط مختلف استان با توجه به ظرفیت‌های موجود برنامه‌های توسعه‌ای تعریف شده است.

وی افزود : کشاورزی محور توسعه کردستان بوده و به طور میانگین بیش از ۳۰درصد جمعیت این استان از این محل معیشت می کنند.

جعفری در پایان با اشاره به جایگاه کشاورزی در کشور افزود: فراگیر ترین دستگاه دولتی برای توسعه در جامعه ایران سازمان جهاد کشاورزی است و کار آن بر خلاف سایر سازمان‌ها تنها برای مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.