صفحه اصلی / اجتماعی / دسترسی روستاهای کردستان به اینترنت ۶ درصد کمتر از میانگین کشوری است

دسترسی روستاهای کردستان به اینترنت ۶ درصد کمتر از میانگین کشوری است

سنندج- زانست، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: ۸۳ درصد روستاهای استان به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارد که نسبت به میانگین کشوری(۸۹ درصد) ۶ درصد کمتر است.

آرام حیدری در گفت و گو با خبرنگار زانست در سنندج اظهار داشت: میانگین دسترسی روستاهای برخی شهرستان‌های استان به نسبت استان پایین تر است، به طوریکه ۶۷ درصد روستاهای شهرستان مریوان به اینترنت متصل است.

وی با بیان اینکه این میزان در شهرستان سقز ۷۱ درصد و سنندج ۷۶ درصد است، افزود: برای ارتقای این وضعیت، ۳۰ سایت برای این شهرستان‌ها ارسال شده که تجهیزات آن در حال نصب است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان افزود: از هزار و ۳۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان، هزار و ۸۲ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل است که اینترنت ۵۸۶ روستا مربوط به مخابرات (ADSL) است.

حیدری ادامه داد: اینترنت ۶۵ روستا از طریق های وب و باقی روستاها نیز به اینترنت تلفن همراه ۳G و ۴G همراه اول و ایرانسل تامین شده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان اضافه کرد: بر اساس اولویت تا پایان سال آینده علاوه بر تکمیل شبکه ملی اطلاعات، برای بهینه سازی پوشش تلفن همراه روستاها اقدام می شود.

در حال حاضر ۵۱۸ هزار و ۲۰۶ خط تلفن ثابت، ۲ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۳۸۵ خط تلفن همراه و یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۹۹ مشترک پهن باند سیار در کردستان وجود دارد. تعداد اشتراک های پهن باند ثابت ۱۷۷ هزار و ۵۳۴ مورد و ضریب نفوذ پهن باند ثابت ۱۰.۶۱ درصد است.

پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

امام جمعه سنندج شهادت رئیس جمهور را تسلیت گفت

ماموستا فایق رستمی» امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *