پایگاه  خبری زانست

دستگاه قضا از مدیران پاک دست کردستان حمایت کند

استاندار کردستان گفت: متهم کردن مدیران کردستانی به فساد اداری جفای به فرزندان این سرزمین است و انتظار داریم رئیس قوه قضائیه از مدیران پاک دست استان حمایت کند.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، بهمن مرادنیا امروز در شورای اداری استان کردستان که با حضور رئیس قوه قضاییه و هیات همراه در سنندج برگزار شد اظهار کرد: نظام اسلامی خدمات ارزنده‌ای در کردستان به ثمر رسانده است و در سنوات آینده نیز ان‌شاءالله شاهد تسریع در روند توسعه این استان خواهیم بود.

وی افزود: سال آینده بخش مهمی از کارهای راه‌آهن سنندج – همدان انجام خواهد شد و سعی داریم تا پایان این دولت به بهره‌برداری برسد.

استاندار کردستان به پروژه زیربنایی کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و گفت: تاکنون ١٢۵ کیلومتر این پروژه به بهره‌برداری رسیده است و برای امسال نیز ١٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

مرادنیا خاطرنشان کرد: راه سنندج به مریوان هم جزو راه‌های پرمخاطره و پرتردد استان است که سعی می‌کنیم امسال این مسیر را به بهره‌برداری برسانیم.

وی در ادامه سخنان خود به ظرفیت‌ها و برنامه‌های حوزه کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: کردستان تولیدکننده برتر توت‌فرنگی کشور است و ١٠درصد گندم کشور را تولید می‌کنیم.

وی اظهار داشت: جزو ١٠ استان برتر در حوزه تولید گوشت مرغ هستیم و با توجه به اینکه در کردستان ۵ میلیارد مترمکعب روان آب وجود دارد با بارندگی میانگین ۶٠٠ میلی‌متری ظرفیت ویژه‌ای برای تولید محصولات غذایی داریم.

استاندار کردستان تصریح کرد: توسعه استان بر مبنای توسعه کشاورزی است و بر این اساس توانسته ایم ٩۶ هزار هکتار سهمیه آبی کردن مزارع دیم را به استان اختصاص دهیم و در این استان نیز ۵٠ هزار هکتار باغ ایجاد خواهد شد و برای ۶٠هزار نفر شغل جدید و برای ٢۵ هزار نفر هم تثبیت شغل خواهیم داشت.

مرادنیا همچنین اظهار داشت: هم‌اکنون ٢٧هزار تن تولید گوشت قرمز داریم که با اجرای این طرح‌ها تولید گوشت قرمز استان به ۴٠ هزار تن افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: در جلسه با رهبر معظم انقلاب در خصوص مساعدت به استان از طریق صندوق توسعه ملی مباحثی مطرح شد که با اجرای این طرح‌ها برای کردستانی‌ها ۶هزار میلیارد تومان درآمد سالانه ایجاد خواهد شد.

مرادنیا اظهار کرد: در حوزه عمران شهری سکونتگاه‌های غیررسمی در استان داریم که ۵٠ درصد جمعیت استان در ٢۵ درصد مساحت شهرستان‌ها هستند که سال گذشته پیگیری‌هایی شد و برای سکونتگاه‌های غیررسمی استان ۴۶ میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

وی اعلام کرد: پتروشیمی کردستان در شرف شروع است و انتظار می‌رود ۵٠٠ هزار تن تولید مواد پتروشیمی را در استان داشته باشد که منتظر حضور رییس جمهوری برای افتتاح آن هستیم.

مرادنیا افزود: قضاوت‌های نادرست در استان در خصوص مدیران موجب دلسردی می‌شود و اتهام فساد اداری را در کردستان مطرح می‌کنند و این حق فرزندان این استان نیست و نیاز است دستگاه قضا از مدیران پاک‌دست حمایت کند

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.