پایگاه  خبری زانست

دفاع از مرزهای کشور از ضروریات است

امام جمعه موقت سنندج از ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط پدافند یکپارچه هوایی کشور تقدیر کرد و گفت: دفاع از مرزهای آبی، هوایی و خاکی کشورمان از اوجب واجبات است و در این زمینه نباید هیچ کوتاهی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار پاگاه خبری زانست از سنندج،ماموستا محمدامین راستی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: ساقط کردن این پهپاد جاسوسی که به گفته آمریکایی ها فوق مدرن بوده نشان از بالا بودن توان دفاعی و موشکی ایران اسلامی دارد.
وی اقدام شجاعانه در ساقط کردن این پهپاد را بسیار ارزشمند دانست و افزود: هیچ کشوری حق تعرض به مرزهای ایران را ندارد و در صورت تعرض با پاسخ کوبنده نیروهای مسلح کشورمان مواجه می شود.
خطیب موقت جمعه سنندج تاکید کرد: دشمنان بدانند که توان موشکی و دفاعی ایران در حدی است که در صورت تعرض به سرنوشت پهپاد جاسوسی آمریکا دچار خواهند شد بنابراین فکر تجاوز به آب و خاک ایران را به فکر خود راه ندهند.
ماموستا راستی با بیان اینکه در دین اسلام بر عدم تعرض به دیگران بسیار تاکید شده است، گفت: طبق فرموده پیامبر (ص) انسان مسلمان باید در مقابل کسی که با چشم خیانت به وطن و خانه اش نگاه می کند، با هر وسیله ای دفاع کند و دیه هم شامل حال تعرض کننده نمی شود.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به فرا رسیدنهفته قوه قضاییه اشاره کرد و یادآور شد: اصلی ترین وظیفه دستگاه قضا احقاق حق عامه مردم، گسترش عدل و آزادی مشروع در جامعه و پیشگیری و مبارزه با وقوع جرم است.
وی تبلور جوهره احسان و اخلاق را در عدل توصیف کرد و اضافه کرد: اجرای عدالت فقط وظیفه دادگستری نیست بلکه نیاز است مردم و متولیان دیگر امور در راستای ایجاد عدالت در جامعه تلاش کنند.
امام جمعه موقت سنندج شغل قضاوت را بسیار دشوار و حساس دانست و افزود: مردم بابت اجرای عدالت در دادرسی ها دغدغه نداشته باشند زیرا نظارت گسترده ای بر کار دستگاه قضا در بخش های مختلف وجود دارد.
ماموستا راستی در ادامه به هفته مبارزه با مواد مخدر نیز اشاره ای داشت و گفت: باید ساز و کاری ایجاد شود که از گسترش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی جلوگیری شود، چرا که مواد مخدر جوانان بسیاری را گرفتار کرده است.
فرماندار سنندج سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه بود که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: وضعیت جامعه جهانی و روند افزاینده مصرف مواد مخدر در جهان و کشورمان نگران کننده است ضمن اینکه در حال حاضر ۸۳۰ نوع مواد مخدر در جهان تولید و به فروش می رسد.
محمدابراهیم زارعی با بیان اینکه سوداگران مرگ، دانشگاه ها، جامعه کارگری، خانواده و نسل جوان را هدف گرفته اند، افزود: اغلب مواد مخدر در کشورهای همسایه ما به ویژه افغانستان تولید می شود که خطر بزرگی برای نسل جوان محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.