پایگاه  خبری زانست

رسانه ها نقش کلیدی در فرهنگ سازی کاهش جرایم دارند

سردار آزادی با اشاره به اینکه رسانه ها افسران عرصه فرهنگی در جامعه هستند،گفت: رسانه ها نقش کلیدی را در فرهنگ سازی کاهش جرایم دارند.
به گزارش خبرنگار سایت زانست از سنندج، سردار علی آزادی امروز(۱۶مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در سالن جلسات ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان در سنندج برگزارشد ،گفت: رسانه ها نقش کلیدی و مهمی را در فرهنگ سازی کاهش جرایم دارند آنها در امر آگاهی رسانی، کاهش آسیب های اجتماعی، کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی و اطمینان بخشی و امید به مردم متعهد هستند.
وی افزود: هر چقدر بنیه فرهنگی تقویت شود، آسیب ها کاهش یافته و قانون صحیح تر در جامعه اجرایی می شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: عرصه خبرنگاری را عرصه حقانیت و بیان کردن مشکلات مردم در جامعه توصیف کرد زیرا خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولین در جامعه هستند.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد:خبرنگاران پلیسانی هستند که در کنار نیروی انتظامی خدمت رسان هستند.
وی با اشاره به اهمیت انتشار خبر توسط خبرنگاران،افزود: بکار گیری دانش، سرعت، دقت و صحت و در کنار آن سه اصل حکمت، مصلحت و عزت در انتشار اخبار برای خبرنگاران بسیار حائز اهمیت است .
سردار آزادی در ادامه تصریح کرد: این استان در زمینه وقوع سرقت در رده ۲۷ قرار دارد اما بر اساس جمعیت انتظار می‌رفت در رده ۱۶ باشد که یک رتبه پایین تر هستیم
وی با بیان اینکه نیمی از جرائم و سرقت‌ها در مرکز استان اتفاق افتاده است، اظهار داشت: تصادفات ۲۳ درصد، نزاع و درگیری انفرادی ١۶ درصد، سرقت ٩ درصد، مفساد چهار درصد و مواد مخدر سه درصد جرائم و تخلفات را تشکیل می‌دهد.
سردار آزادی افزود:‌ ۴۷ درصد سرقت‌ها در شهرستان سنندج، ۹ درصد در قروه، ۸درصد در مریوان و ۷درصد در کامیاران رخ داده است.
وی افزود: در چهار ماهه نخست امسال، ۱۰۱ نفر جان خود را در تصادفات رانندگی در این استان از دست داده اند که در مقایسه با ۱۵۳ نفری که در مدت مشابه سال گذشته فوت شدند، شاهد ۳۴ درصد کاهش هستیم.
فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد:‌ میزان جرایم مالی در فضای مجازی ۶۱ درصد، جرایم اخلاقی ۳۰ درصد و سایر جرایم ۹ درصد بوده که شاهد ۳۰۰ درصد افزایش وقوع و ۲۵۰ درصد افزایش کشف در این حوزه ها بوده ایم.

وی درپایان با بیان اینکه امنیت پایدار در کشور و کردستان برقرار است,خاطرنشان کرد: این امنیت, آسایش و آرامش کنونی مدیون بصیرت, رشادت ها و جانفشانی های مردم, اقدامات و رصد هوشمندانه نیروهای مسلح, سایر دستگاه ها و ادارات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.