پایگاه  خبری زانست

روزه‌داری از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است

خدایی با اشاره به اینکه روزه از واجبات دین است،گفت: روزه‌داری از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، ماموستا «عبدالرحمن خدایی» امروز (۲۰اردیبهشت) در خطبه های نماز جمعه در جمع نمازگزاران که در مسجد جامع سنندج برگزارشد، اظهار داشت: روزه ماه رمضان از واجبات دین اسلام و بر همه مسلمانان بالغ، عاقل و سالم واجب است که در این ماه مبارک روزه بگیرند.

وی افزود: روزه‌داری از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است کسانی که می‌توانند روزه بگیرند و کسانی که قادر به انجام این امر معروف نیستند باید این افراد از خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی پرهیزکنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: روزه گرفتن در این ماه معنوی روح پرهیزگاری و تقوا را در وجود انسان زنده می کند.

وی عنوان کرد: انسان های روزه‌دار وجودشان روشن و نورانی می‌شود و راه نفوذ شیطان به درون آنها بسته می‌شود.

امام جمعه سنندج افزود:ماه رمضان ماه مهمانی خداوند است از این رو بر همه ما مسلمانان واجب است که نسبت به روزه گرفتن در این ماه معنوی توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: ماه مبارک رمضان آنقدر مهم است که در آیات قرآن کریم در سوره بقردر مورد روزه داری، احکام روزه و کفاره روزه سخن گفته شده است.

ماموستا خدایی در پایان با اشاره به اهمیت دستگیری نیازمندان خاطر نشان کرد: خدمت به خلق خدا، در فرهنگ تعالیم قرآن و عترت، ارزش و ثواب فراوانی دارد ،بنابراین به ویژه در این ماه معنوی در کمک کردن به نیازمندان از هیچ کوششی کوتاهی نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.