پایگاه  خبری زانست

ساقط شدن پهپاد آمریکایی نشان از هماهنگی تمامی نیروهای مسلح است

سنندج – معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت: ساقط شدن پهپاد امریکایی که یکی از مدرن ترین پهپادهای دنیا است بیانگر هماهنگی، همراهی و هم افزایی تمامی نیروهای مسلح است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج،سرهنگ سعید حسن خانی صبح امروز (۵تیر)در همایش سیاسی فرماندهان نیروی زمینی ارتش که در لشکر ۲۸ پیاده کردستان برگزار شد، اظهار داشت: تنش روابط بین ایران و امریکا امروز به مرحله ای رسیده که امریکایی ها در یک اقدام خثمانه و ناقض حقوق بین الملل مبادرات به ارسال پهپاد جاسوسی به حوزه آب های سرزمینی و جمهوری اسلامی ایران کردند که با اقدام هوشمندانه و آگاهانه نیروهای مسلح روبه رو شدند.

وی افزود: این پهپاد ابتدا از سوی پدافند هوایی ارتش مورد اخطار قرار گرفت و زمانی که پاسخی دریافت نکرد توسط موشک های هوا فضای نیروهای سپاه ساقط شد.

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش ادامه داد: این موشک در مرکز هوا فضای وزارت دفاع تولید شده بود و از یک سامانه کاملاً بومی برخوردار است.

سرهنگ حسن خانی یادآور شد: این اقدام ایران علیه پهپاد جاسوسی امریکا در اوج هماهنگی نیروهای مسلح اتفاق افتاد و بیانگر اقتدار و صلابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مرزهای کشور است.

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش در ادامه گفت: طی دو سال اخیر به صورت مداوم و مستمر این نشست ها به صورت بصیرتی برای فرماندهان نیروی زمنی ارتش در سراسر کشور برگزار شده است.

سرهنگ حسن خانی افزود: هدف از این همایش ها تبیین آخرین تحولات، رویدادها و مسائل سیاسی منطقه ای و بین المللی برای فرماندهان است تا همکاران ما ضمن آشنایی با آخرین تحولات از آمادگی دفاعی لازم در بحث مقابله با تهدیدات دشمن نیز برخوردار شوند.
وی در پایان سخنان خودخاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به صورت آماری به این همایش نگاه کنیم در هر سال بالغ بر هفت هزار نشست سیاسی در حوزه بصیرتی برای فرماندهان نیروی زمنی ارتش برگزار می شود.

امام جمعه موقت سنندج هم در این همایش گفت: دشمن در کنار جنگ اقتصادی و سیاسی جنگ قومی و مذهبی را دنبال می‌کند تا میان مسلمانان اختلاف ایجاد کند.

ماموستا معروف خالدی اظهار داشت: اتاق فکر دشمن فعال است و ایجاد فرقه شوم داعش در همین راستا بوده و امروز هم به شیوه‌های جدیدی ایجاد جنگ مذهبی را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه هرکسی امروز به نفع دشمن کار کند باید در قیامت پاسخگو باشد، اضافه کرد: آنها می‌خواهند با امور فقهی جزئی بین مسلمانان تفرقه بیاندازند اما اختلاف فقهی به تفرقه میان ما نمی‌انجامد.

ماموستا خالدی افزود: جبهه مقاومت امروز به رهبری ایران و با داشتن خدا، قرآن، پیامبر (ص)، رهبری آزاده و نیروهای مخلص پیشتاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.