پایگاه  خبری زانست

سردیس شهیدان شبلی در سنندج رونمایی شد

سردیس شهیدان شبلی امروز با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران و مسئولان استانی در سنندج رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، رونمایی از سردیس شهیدان شبلی از سری برنامه‌های کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان بود که امروز(۳۰خرداد) پیش از آغاز این کنگره و با حضور سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و مسئولان استانی در سنندج رونمایی شد.

شهیدان شبلی، سه برادری هستند که در اوایل انقلاب و در روزهایی که کردستان در چنگال گروهک‌های ضدانقلاب گرفتار بود، بعد از تحمل شکنجه‌های بسیار به شهادت رسیدند.

شهید محمدمهدی، محمدهادی و محمدمعروف شبلی در سال‌های ۱۳۲۳، ۱۳۲۹ و ۱۳۳۱ در شهر سنندج دیده به جهان گشودند.

شهید محمدمعروف هجدهم خردادماه سال ۱۳۵۹ بر اساس اسناد بنیاد شهید در مسجد غیاثیان سنندج بعد از تحمل شکنجه فراوان توسط نیروهای کومله به شهادت رسید.

بعد از گذشت چند ساعت از شهادت محمدمعروف شبلی در سطح شهر پیچید، شهید محمد هادی شبلی که کارمند سازمان آب شهرستان سنندج بوده، بعد از مطلع شدن از شهادت برادرش، در مقابل سازمان آب شروع به شعار دادن علیه گروهک‌های ضد انقلاب اقدام می‌کند که در همان محل توسط گروهک کومله خون پاکش بر سنگ‌فرش‌های خیابان ریخته شد.

شهید محمدمهدی هم بعد از اینکه از خبر شهادت برادرانش مطلع شد، به سنندج بازگشت، اما در مسیر کامیاران ـ سنندج در ایست بازرسی گروهک‌های ضد انقلاب توسط جاسوسان شناسایی و به طرز فجیعی به شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.