پایگاه  خبری زانست

سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۲۷ هزار نوآموز کردستانی آغاز شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، رشید قربانی امروز(۳تیر) در آئین نمادین آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت استان کردستان که با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان در دبستان فجر سنندج، برگزار شد،اظهار داشت: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۲۷ هزار نو آموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی کردستانی در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ از امروز در ۱۶ پایگاه پیش ‌بینی شده در سطح استان آغاز شد.

وی افزود: برنامه سنجش اقدامی مناسب در راستای غربالگری، ساماندهی درست نوآموزان بدو ورود به دبستان و مداخلات به هنگام در حوزه درمان برای تمام نوآموزان است که قریب به ۲ ماه طول می‌کشد.

رشید قربانی افزود: خانواده‌ها باید براساس زمان بندی‌های انجام شده و در وقت تعیین شده برای سنجش سلامت فرزندان خود به پایگاه‌ها مراجعه کنند و با این کار از سلامت جسمانی آنان آگاهی یافته و با اطمینان فرزندان خود را وارد فعالیت‌های آموزشی کنند.

وی اضافه کرد: در این برنامه سنجش، دانش آموزان دارای مشکل در بخش‌های مختلف به مراکز تخصصی ارجاع داده شده و تحت درمان قرار می‌گیرند، ضمن اینکه دانش آموزان زیادی هستند که دارای اختلالاتی بوده اند که تحت درمان قرار گرفته و در مدارس عادی ثبت نام شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه سنجش سلامت جسمانی در واقع یک برنامه جامع و کامل است که تأثیر آن در نهایت به نفع دانش آموزان خواهد بود، ابراز امیدواری کرد، که در این برنامه تعداد کمی دانش آموز در شرایط خاص قرار گیرند و همچنین خانواده‌ها سنجش فرزندان خود را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رسالت اصلی آموزش و پرورش این است که به هیچ عنوان اجازه ندهیم دانش آموزی از سیستم آموزشی خارج شود و حتی دانش آموزان با نیازهای ویژه و با هر شرایطی باید زیرپوشش سیستم قرار بگیرند.

گفتنی است ،در این آئین پایگاه سنجش سلامت نوآموزان به صورت نمادین در این مدرسه افتتاح شد و تعدادی از نوآموزان از لحاظ بینایی، شنوایی، سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.