پایگاه  خبری زانست

سنندج مهیای برگزاری کنگره مشاهیر کُرد/ بهره مندی از تمام ظرفیتی های فرهنگی

برزنجی ، روند برگزاری این کنگره را قابل قبول عنوان کرد و گفت: تدابیر لازم برای هر چه بهتر برگزار شده این رویداد فرهنگی اندیشیده شده است و سنندج مهیای کنگره ای در حد مشاهیر کرد است.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج به نقل از روابط عموی کنگره مشاهیر کُرد در سنندج ، عدنان برزنجی اظهار کرد: کنگره مشاهیر کُرد، با هدف معرفی، شناخت بزرگان و مفاخر عرصه فرهنگ و هنر کُرد و تقدیر از سالها خدمت و تلاش نام آورانی کرد سراسر دنیا پیش بینی شد.
وی با بیان اینکه سنندج شهر فرهنگی است، عنوان کرد: در همین راستا سنندج بایستی مادر همه شهرها از لحاظ فرهنگی باشد .
مسئول دبیرخانه کنگره مشاهیر کُرد، معرفی ظرفیت های فرهنگی سنندج و تکریم و معرفی مفاخر کُرد را رویداد بزرگ فرهنگی دانست و افزود: امیدواریم این دوره از کنگره مشاهیر کُرد به گونه ای برگزار شود که برندی برای دوره های آتی آن و الگوی برای دیگر استان ها کشور باشد.
برزنجی با اشاره به روند برگزاری این کنگره بیان کرد: تدابیر لازم برای هر چه بهتر برگزار شده این رویداد فرهنگی اندیشیده شده است و سنندج مهیای کنگره ای در حد مشاهیر کرد است.
وی با اشاره به برگزاری کنگره فرزانگان کُرد و وجه تمایز آن با کنگره مشاهیر کُرد اذعان کرد: در کنگره مشاهیر کُرد از مفاخر کُرد زنده و کُردشناسان در سطح بین المللی تجلیل می شود که تا کنون این اتفاق در هیچ جای دنیا روی نداده است که در نوع خود بینظیر است.
این فعال فرهنگی همچنین گفت: تلاش شده است مشاهیر کُرد در همه بخش ها اعم از هنرمندان، ادیبان، شاعران، کارآفرینان، ورزشکاران، علما و تمام کسانی که در بخش های مختلف نام آور بوده اند معرفی شوند و در همین راستا نیزکمیته علمی کنگره در ۶ بخش از اساتید دانشگاهی و متخصصان هر حوزه نکته نظرات خود را اعلام و به جمع بندی نهایی رسیده است.
مسئول دبیرخانه کنگره مشاهیر کُرد اضافه کرد: در راستای هرچه بهتر برگزار کردن این کنگره ۶ کمیته شامل مالی، امنیت و انتظامات، پشتیبانی، اطلاع رسانی و فضای مجازی، تبلیغات و فضاسازی و تشریفات و امور بین الملل تشکیل شده است.
برزنجی با اشاره به اینکه دانشگاه کردستان مسئولیت کمیته علمی این کنگره را بر عهده دارد، گفت: ذیل این کمیته هم کارگروه های هنر، زبان و ادبیات، علوم پایه و مهندسی ، کشاورزی و علوم پزشکی و طب سنتی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه در برگزاری این کنگره تلاش شده است از تمام ظرفیت های فرهنگی و اقشار مختلف مردم در حوزه های مختلف بهره گرفته شود، افزود: خوشبختانه فعالان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر استان در کنار مسئولان استانی به خوبی و در حد قابل توجه ما را در برگزاری کنگره مشاهیر کُرد یاری رساندند و قدردان این حمایت ها و تلاش ها هستیم و خواهیم بود.
برزنجی در پایان به ویژه برنامه های جنبی کنگره مشاهیر کرد اشاره کرد و یادآور شد: برپایی نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید خوشنویس ایران، برپایی نمایشگاه کتاب، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، افتتاح پارک مشاهیر کُرد، برگزاری چندین شب شعر و کنسرت های موسیقی از جمله ویژه برنامه های که در طول برگزاری این کنگره در سنندج پیش بینی شده است.
کنگرهمشاهیر کُرد در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر ماه جاری با تجلیل از مفاخر و مشاهیر کُرد در سالن آمفی تئاتر دانشگاه کُردستان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.