صفحه اصلی / آموزش / سوگواری آیت‌الله رئیسی در نقاط مختلف کشور وحدت اقوام را نشان داد

سوگواری آیت‌الله رئیسی در نقاط مختلف کشور وحدت اقوام را نشان داد

وزیر کشور گفت: سوگواری و عزاداری مردم کشورمان به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانشان و قدرشناسی آنان از خدمات شهدای خدمات، وحدت ایمانی و واقعی بین اقوام مختلف کُرد، فارس، ترک، عرب، ترکمن و بلوچ را به خوبی نمایان کرد.

به گزارش زانست از سنندج ، احمد وحیدی روز شنبه(۱۲خرداد) در مراسم بزرگداشت شهادت سید محرومان و شهدای خدمت در پیاده‌راه فردوسی سنندج اظهار کرد: امروز ایران عزیز ما، کردستان سرافراز و سنندج قهرمان و همه نقاط کشور، عزادار رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت هستند که نشان از عشق و وفاداری آنان به دولتمردان و نظام اسلامی دارد.

وی سوگواری مردم را مهر تاییدی بر وفای به عهد رئیس جمهور شهید دانست و افزود: با شهادت رئیس جمهور، تحولات جدیدی در جمهوری اسلامی ایران رقم خورد.

وزیر کشور تاکید کرد: ما اتفاقات مهمی از ابتدای انقلاب تاکنون تجربه کرده‌ایم که در هر کشوری می توانست مشکل ساز باشد اما به واسطه وفاداری مردم و استحکام نظام، از همه وقایع به سلامت عبور کردیم و از این حادثه تلخ نیز گذر خواهیم کرد.

وحیدی، عزاداری مردم را نشان از حکمرانی اسلامی شهید رئیسی دانست و گفت: این اخلاق و حمکرانی و نگاه به مردم موجب شد که همه ملت متحد، آن شهید بزرگوار را ارج نهند.

وی با تاکید بر اینکه امروز نه فقط محبت مردم کشورمان بلکه در کشورهای دیگر نیز نسبت به شهید رئیسی متبلور شده است، اضافه کرد: امروز همه ملت ایران در چنین مراسم‌هایی گرد هم می آیند و این حقیقت اتحاد مردم است.

وزیر کشور با بیان اینکه استحکام ساخت درونی نظام، مانع از ایجاد مشکل بعد از شهادت آیت الله رئیسی شد، افزود: این اتفاق می توانست هر سیستمی را دچار مشکل کند اما به برکت ساخت درونی نظام و رهبری فرزانه، از این ماجرای تلخ هم می گذریم.

وحیدی با اشاره به اینکه قدرت نظام اسلامی و رهبری در مدیریت کشور، غربی‌ها را دچار شوک و پیش بینی هایشان را با اشتباه مواجه کرد، یادآور شد: امروز مردم غزه، استقامت و ایمانشان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی را از مردم ایران به ارث برده اند.
پایان پیام/

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

هر قاضی به طور متوسط در کردستان ۱۸۰ پرونده را بررسی کرده است

حجت الاسلام حسینی گفت: سال گذشته به طور متوسط هر قاضی ۱۸۰ پرونده را بررسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *