صفحه اصلی / آموزش / شمار قربانیان کرونا در کردستان به هزار و ۹۶۱ نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در کردستان به هزار و ۹۶۱ نفر رسید

سنندج- زانست، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با مرگ ۲ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد قربانیان این بیماری در استان از ابتدای شیوع (اسفند ۱۳۹۸) تا ظهر امروز به یک هزار و ۹۶۱ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار زانست از سنندج، دکتر فریدون عبدالملکی امروز، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد ۸۵۱ نفر در سنندج، ۳۱۳ نفر در سقز،  ۱۵۱ نفر در قروه،  ۱۰۵ نفر در کامیاران، ۱۵۹ نفر در بانه، ۹۲ نفر در دیواندره، ۷۵ نفر در بیجار، ۱۸۶ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در دهگلان و پنج نفر در سروآباد جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

وی از شناسایی ۹۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۹۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان های استان افزود: ۱۶۴ نفر در سنندج،  ۲۷ نفر در سقز،  ۲۱ نفر در مریوان،  ۱۲ نفر در قروه،  ۱۵ نفر در بیجار،   ۱۷ نفر در کامیاران،  ۲ نفر در دیواندره،   ۲۳ نفر در بانه، هشت نفر در سروآباد و یک نفر  در دهگلان در مراکز درمانی بستری هستند و تحت مداوا قرار دارند.

دکتر عبدالملکی اضافه کرد: ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

وی ضمن تاکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار داشت: شهروندان در اسرع وقت تزریق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل کنند.

۲۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان فعالیت دارند که از این تعداد در سنندج ۹ مرکز، بانه، کامیاران و سقز هم هر کدام سه مرکز و در دیواندره، دهگلان، بیجار و مریوان هم هر کدام یک مرکز واکسیناسیون در دو نوبت صبح و عصر فعال است

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت ایجاد مجتمع« شوق زندگی» در کردستان

سنندج ،رییس کل دادگستری استان کردستان در نخستین جلسه شورای پیشگیری از جرم استان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *