صفحه اصلی / اجتماعی / شهید قاسم سلیمانی نماد انسان مومن وبا ایمان بود

شهید قاسم سلیمانی نماد انسان مومن وبا ایمان بود

زانست ،سنندج، استاندار کردستان با بیان اینکه سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی نماد انسان مومن و پرورش یافته در مکتب پیامبر اسلامی(ص) است، گفت: نشانه‌های مومن را که در آیات و روایات اشاره شده است می‌توان در این شخصیت بارز را یافت.

به گزارش زانست از سنندج، اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان در مراسم سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مهدیه سنندج اظهار داشت: تلاش در راستای ارتقاء خدمت رسانی به مردم و تحول در تمامی بخش‌ها و سطوح یکی از اولویت‌های اصلی دولت در استان کردستان است.

 

وی افزود: دولت سیزدهم با شعارهای مردمی روی کار آمده و عزم ما نیز بر تشکیل مجموعه مدیریتی مردمی و پرکار و متخصص و توانمند است.

این مقام مسئول تصریح کرد: انتظار داریم همه عزیزان با ظرفیت‌های در اختیار دولت را در این مسیر خدمت گذاری  همراهی کنند.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه از مشورت، همکاری و همراهی‌های همه نیروهای انقلابی و متخصص در استان استفاده  خواهیم کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات جدی در بخش‌های مختلف در کردستان داریم، یادآور شد: ما اعتقاد داریم که با همکاری و تعامل و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و استعدادهای سرشار موجود در استان می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

زارعی کوشا اذعان کرد :بنابراین ضروری است که در همین رستا همه شما عزیزان در هر جایگاهی که هستید، دولت را کمک کنید.

 

بررسی ابعاد شخصیت حاج قاسم سلیمانی مهمترین فلسفه‌ی بزرگداشت یاد و خاطره اوست.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: بررسی ابعاد شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مهمترین فلسفه‌ی بزرگداشت یاد و خاطره اوست.

 

وی افزود: شهید سلیمانی نوجوانی بود که به برکت نفس قدسی امام راحل(ره) و فضای معطر انقلاب اسلامی پرورش یافت و در همان دوران حضور در جبهه های دفاع مقدس نقش پررنگی ایفا کرد .

 

استاندار کردستان ادامه داد: این شهید بزرگوار علاوه بر استعداد ارزشمند ذاتی و با تجربیات متراکم و ارزشمند دفاع مقدس در سالیان بعد مسئولیت‌های بزرگی را برعهده گرفت.

 

زارعی کوشا خاطر نشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اعتقاد عمیق معنوی به جایگاه والای ولایت و ولایت‌مداری توانست به عنصری بسیار موثر  در دوران ما تبدیل شود.

 

وی افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نماد انسان مومن و پرورش یافته در مکتب پیامبر اسلامی (ص) است.

زارعی کوشا اظهار داشت: نشانه های مومن را که در آیات و روایات اشاره شده است می‌توان در  شخصیت شهید سلیمانی ببینیم.

 

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عبد خدا و در مسیر انجام تکالیف الهی بود.

این مقام مسئول افزود: این شهید بزرگوار در مقابل دشمن تجسم شجاعت و مایه ی رعب دشمنان بود اما با این وجود وقتی با یک فرزند شهید مواجه می شد اوج عطوفت و رحمت در چهره متعالی وی دیده می‌شد و خداوند او را به اوج عزت و محبوبیت رساند.

 

زارعی کوشا ابراز داشت: با همه این ازخودگذشتگی‌ها و شجاعت، این شهید والامقام بدون کمترین ابراز وجود و خودنمایی حتی در عرصه ی رسانه ای حداقل بروز و ظهور را داشت که این نشان از گمنامی خدمات ارزنده این شهید به انقلاب است.

 

استاندار کردستان تاکید کرد: از مهمترین رسالت‌های ما حفاظت از گنجینه‌های عظیم و ارزشمند معنوی انقلاب است.

 

وی با اعلام اینکه سردار سلیمانی هیچ‌گاه در دایره تنگ جریان‌های سیاسی قرار نگرفت و همواره یک سرباز بود و برای ولایت دنبال تکلیف می‌گشت، افزود: در این راستا ما باید تلاش کنیم تا برای نسل آینده و آیندگان این مشعل فروزان را تا همیشه تاریخ روشن نگه داریم و با تحلیل دقیق شخصیت این مرد بزرگ اورا آنگونه که بود به نسل نو معرفی کنیم.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه پس از گذشت دو سال از شهادت حاج قاسم هنوز فضای منطقه از عطر شهادتش آکنده است، ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری خستگی ناپذیری و جذابیت های شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی حیرت انگیز بود پس ما همه مرهون وجود او هستیم و اگر مقاومت نکنیم جریان رسانه ای دشمن این گوهر ارزشمند را به گونه‌ای دیگر به نسل آینده معرفی می‌کنند.

 

وی همچنین به اهداف برگزاری این یادمان‌ها و گرامیداشت‌ها در جامعه اشاره کرد و گفت: در واقع فلسفه اصلی این مراسم محافظت از این شخصیت بزرگ و گنجینه عظیم معنوی انقلاب است و ما باید ویژگی های این اسطوره دوران دفاع مقدس را به نوجوانان، دانش آموزان و آینده سازان انقلاب انتقال دهیم.

 

زارعی کوشا در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: شاید شهدا به این مراسمات نیاز نداشته باشند ولی همه  ما نیازمندیم تا از یاد و شناخت عمیق و شخصیت و راه و منش آنها بهره مند شویم.

 

 

 

 

 

 

 

درباره شهین امجدی

این مطالب را نیز ببینید!

تاکید بر جذب و هزینه کردن کامل اعتبارات

استاندار کردستان با حضور در دومین جلسه پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان، خواستار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *