پایگاه  خبری زانست

صادرات روزانه ۲۰۰۰ تن محصولات کشاورزی به اقلیم عراق

جعفری گفت: صادرات روزانه ۲۰۰۰ تن محصولات کشاورزی به اقلیم عراق انجام می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج، خالد جعفری در جلسه انعقاد تفاهم نامه استان کردستان (ایران) استان سلیمانیه (اقلیم) که به ریاست استاندار کردستان و با حضور استاندار سلیمانیه، معاونین استاندار و مدیران کل ادارات استان برگزار شداظهار کرد:استان کردستان یک استان کشاورزی بسیار مستعد در کشور است استان سلیمانیه نیز در بخش کشاورزی در اقلیم مطرح بوده که این امتیاز می تواند برای دو استان مزیت هایی برای ایجاد ارتباطهای بیشتر باشد.
وی افزود:روزانه از مرز باشماق و سیران بند به اقلیم به ویژه استان سلیمانیه ۲۰۰۰تن محصول کشاورزی به اقلیم صادر می شود این امتیاز نباید نادیده گرفته شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطر نشان کرد :در سفر هیات اقلیم به استان کردستان واحدهای تولید قارچ، مرغ و……. مورد بازدید قرار گرفتند که مزیت های تولید و قیمت های محصولات تولیدی مورد قبول این هیات قرار گرفت که امید ان می رود رونق صادرات را به همراه داشته باشد.
وی در ادامه با قرائت مفاد تفاهم نامه با اشاره به ۹بند درج شده در تفاهم نامه بخش استان کردستان با استان سلیمانیه گفت:ایجاد تسهیل گری در امرصادرات بجای ممنوعیت صادرات کالا نسبت به نظام تعرفه گمرکی و مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی و دامی علاوه بر تبادل اطلاعات مورد نیاز در راستای تامین واکسن دارو غیره نیز همکاری های لازم دوجانبه انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.