پایگاه  خبری زانست

عدم ارتباط مسائل مربوط به نیروی شاغل در مجتمع های گلخانه ای استان به جهادکشاورزی

فتحی اذعان کرد:باتوجه به اینکه مجتمع های گلخانه ای به بخش خصوصی تعلق دارد و در فصلهای مختلف در اجرای کاشت داشت و برداشت نسبت به بکار گیری نیروی کار مختارند سازمان جهاد کشاورزی هیچ مسئولیتی نسبت به افراد شاغل در گلخانه ها ندارد.

مهدی فتحی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری زانست از سنندج ،اظهار داشت: عدم اگاهی بعضی از افراد از فعالیت های بخش کشاورزی استان نسبت به انتشار اخبار خلاف واقعیت سعی در تضعیف روحیه مردمی دارند.

وی افزود : خبر مجتمع گلخانه ای، عنوان شده در فضای مجازی ربطی به جهادکشاورزی استان کردستان ندارد چراکه سالها پیش توسط جهادکشاورزی استان کردستان زیرساخت های آن اجرا شده و بعد از اتمام به فارغ التحصیلان بیکار رشته کشاورزی به منظور اشتغال، افزایش تولید و درآمد واگذار شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت :اکنون این مجتمع در اختیار فارغ تحصیلان بخش کشاورزی، و کاملاً خصوصی است و مدیریت این مجتمع مربوط به یک فرد خاصی هم نیست.

وی یادآور شد :لازم به ذکراست که هر بخش ازمجتمع، به وسیله مالک همان گلخانه، اداره می شود.

فتحی تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در سالهای ۸۰ تا ۸۳ ، با فراهم کردن امورات مربوط به احداث همانند؛ تهیه زمین، تامین آب، برق و گازی رسانی این مجتمع را به فارغ التحصیلان بیکار رشته های کشاورزی واگذار نمود.

وی اظهار داشت : تعدادی از مالکان این مجتمع ها خانم می باشند وسازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هیچ گونه دخل و تصرفی در بکارگیری، جنسیت، زمان و شرایط کاری کارگران در این مجتمع را نداشته و ندارد.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در پا یان سخنانش خاطرنشان کرد: نظارت بر مسائل مربوط به مزد ، بیمه، ساعت کاری و شرایط محیط کار در حیطه وظایف این سازمان نبوده و بخشی از وظایف اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان می باشد، که مراتب جهت بررسی به آن اداره اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.