پایگاه  خبری زانست

عملیات اجرایی طرح ۱۱۶ کیلومتر شبکه فیبر نوری ، در ناحیه منفصل شهری حسن‌آبادِ سنندج آغاز شد

استاندار کردستان در آیین کلنگ زنی عملیات اجرایی این پروژه گفت: این طرح تاثیر زیادی در رونق بخش‌های کشاورزی، بهداشت و درمان و گردشگری روستاهای تحت پوشش خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج ،بهمن مرادنیا استاندار کردستان  دراین آیین که با حضور رسول آمویی مجری طرح Uso شرکت مخابرات ایران، مدیر مخابرات منطقه انجام شد، اظهارداشت:این پروژه سال آینده به بهره‌برداری می رسد وطبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است در مجموع ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی در استان اجرا شود که در فاز اول ۱۱۶ کیلومتر آن اجرا خواهد شد.

وی بر هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برای اجرای این پروژه تاکید کرد و افزود: از فرصت‌ها، پتاتسیل و ظرفیت‌های استان باید استفاده کرد تا در کنار هم خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

مجری طرح Uso شرکت مخابرات ایران نیز گفت: در فاز اول ۱۱۶ کیلومتر شبکه فیبر نوری در کردستان اجرا می‌شود و در فازهای بعدی نیز این آمار به ۳۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

مهندس رسول آمویی با بیان اینکه فاز دوم اجرای عملیات شبکه فیبر نوری در روستاهای سرواّباد اجرا خواهد شد، اضافه کرد: این پروژه‌ها در قالب ۱۸ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در کشور اجرایی خواهد شد.

وی به تاثیرگذاری این طرح بر توسعه ارتباطات روستایی اشاره کرد و یادآور شد: ساکنان روستای حسن آباد از هفته آینده از تکنولوژی نسل سه و چهار تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان هم با بیان اینکه این پروژه از چند روز پیش در روستای حسن‌آباد آغاز شده است، تصریح کرد: در صورت همکاری دستگاه‌های خدمات رسان  از جمله راه و شهرسازی، برق ، شهرداری و… این پروژه زودتر از موعد به بهره‌برداری می‌رسد.

آزاد حکمت با اشاره به اجرای دقیق پروژه های قبلی در قالب طرح USO ، توسط مخابرات منطقه کردستان اعلام کرد: بر اساس تخصص، تجربه کاری، دقت و توجه لازم از سوی همکاران منطقه در حین انجام عملیات و اقدامات فنی ، این پروژه نیز به مخابرات منطقه کردستان به عنوان مجری طرح واگذار شده است که تعداد ۳۰ روستای استان، از مزایای این طرح بهره می گیرند.

وی به حمایت های همیشگیِ مادی و معنوی وزارت محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ، در تامین اعتبارات لازم برای انجام پروژ هایی در خصوص توسعه و ارتقا زیر ساخت های مخابراتی استان اشاره کرد و افزود: این حسن توجه ما در تحقق و رسیدن به اهداف عالی شرکت مخابرات کمک می کند.

وی ضمن تشکر و قدردانی از پشتیبانی های دلگرم کننده ی استاندار کردستان ابراز امیدواری کرد؛که استاندار کردستان در اخذ مجوزهای لازم برای اجرای اقدامات و کارهای فنی و زیر ساختی مخابراتی با دستورات لازم، این مجموعه را به منظور سرعت بخشیدن در انجام امورات محوله و ارائه به موقع محصولات با کیفیت مخابراتی به شهروندان یاری نماید.

حکمت با اعلام اینکه ارائه خدمات ارتباطی و مخابراتی با کیفیت به مشتریان از وظایف اصلی شرکت مخابرات ایران و همسو با آن در منطقه کردستان است اظهارداشت: همکاران این مجموعه در حوزه های مختلف، تمام تلاش خود را برای ارائه به موقع و به روز تکنولوژی های جدید مخابراتی به مشتریان بکار می گیرند.

وی با اشاره به مطالب فوق خاطر نشان کرد: بدون شک نقش تکنولوژی های مخابراتی در ارتقا سطح دانش ، اقتصاد، فرهنگ، علم آموزی و… در جامعه تاثیر گذار است که خوشبختانه مخابرات منطقه کردستان در این راستا هیچ تلاشی را فروگذار نکرده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در پایان سخنانش افزود: در حال حاضر چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری در نقاط شهری و روستایی استان کابل کشی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.