پایگاه  خبری زانست

عمل به قرآن رشد و پیشرفت جامعه و افراد را به دنبال دارد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: عمل به ایات و دستورات نورانی قرآن کریم منجر به رشد و پیشرفت افراد و جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی امروز(۱۹تیر)در همایش بزرگ قرآن و عترت که با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی و فعالان عرصه قرآنی در مجتمع فرهنگی فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کتاب هدایت بشریت است و کتابی نورانی است که بشریت را از ظلمت‌ها نجات می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه کتاب قرآن بر جهان حکومت خواهد کرد: افزود: خدارا شاکریم به برکت عمل به قرآن نتایج خوبی گرفته‌ایم و امروز می‌بینیم دشمنان خدا در هرجای دنیا که هستند از ما وحشت دارند.
وی خاطر نشان کرد: اگر می‌بینیم که دنیا برای انرژی هسته‌ای ما دست و بال می‌زند و تلاش می‌کند بیانگر پیشرفته و قدرت ایران است و پیشرفت پزشکی، نانو و علوم مختلف برای ما افتخار است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه هرجا به قرآن عمل کردیم شاهد رشد و پیشرفت بودیم، یادآور شد: باید تقوای الهی را پیشه کنیم چون کشور ما در رشد معنویت و کمالات انسانی در تربیت انسان‌های والا کم نداشته است.
آیت‌الله شاهرودی گفت: کسانیکه بصیرت و تقوا و ایمانشان در جلو دیدگانشان است از هیچ قدرتی نمی‌ترسند و نباید فراموش کرد که قرآن چیزی را فروگذار نکرده و به هرآنچه که برای بشریت لازم بوده پرداخته است.
وی اضافه کرد: امیدواریم همه ما بیش از پیش با قرآن انس بگیریم و تجوید، مفاهیم و تفسیر و متون قرآنی را در پیش بگیریم.
وی گفت: برای اینکه بخوبی از قرآن استفاده کنیم باید سراغ مطهرون برویم و از اهلش استفاده کنیم چون اصل قرآن دست آنهاست.
نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: هرچه پیامبر اکرم فرموده وحی بوده است و باید همه ما به آن عمل کنیم.
آیت‌الله شاهرودی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) دوچیز ارزشمند و وزین و سنگین برای ما به یادگار گذاشته‌اند که شامل قرآن و اهل بیت بوده و اگر این دو را با هم داشته باشید گمراه نخواهیم بود.
وی گفت: ۱۵ هزار حدیث از تفسیر آیات قرآن از اهل بیت داریم که تفسیر آیات قرآن کریم را در آن بیان کرده‌اند و باید از آنها بهره ببریم.
در این مراسم از پیشکسوتان، خبرنگاران، حافظان و فعالان حوزه قرآن کریم تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.