پایگاه  خبری زانست

فراهم سازی زمینه توسعه صادرات در بخش کشاورزی استان کردستان

ضرورت ایجاد زمینه ایجاد سرمایه گذاری اقلیم کردستان عراق در استان کردستان

جعفری اذعان داشت: دلیل همکاری های مناسب اقلیم عراق با استان کردستان
فراهم سازی زمینه توسعه صادرات در بخش کشاورزی استان کردستان لازم و ضروری می باشد.

به گزارش پایگاه خبری زانست از سنندج، خالد جعفری در جلسه انعقاد تفاهم نامه کشاورزی و دامپزشکی استان سلیمانیه و استان کردستان که باحضور مدیرکل کشاورزی و مدیرکل دامپزشکی استان سلیمانیه برگزار شد اظهار داشت:تنظیم این تفاهم نامه ها برای آسانکاری در راستای حمایت از تولید و اجرای اقدامات بازرگانی و تجاری است که به عنوان یک ضرورت مهم ازجمله اقدامات انجام شده در سفر هیات اقلیم به کردستان ایران است.
وی افزود:باتوجه به مذاکرات انجام شده ، اقلیم به رشد قابل قبولی در بخش کشاورزی رسیده است زمینه انجام امور سرمایه گذاری دردو استان سلیمانیه و کردستان مهیا است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت :استان کردستان با ایجاد تسهیل در امر سرمایه گذاری به صورت ویژه زمینه را برای حضور سرمایه گذاران در استان را مهیا نموده و با وجود امتیاز ارزش مند مرز باشماق دروازه تجارت در این استان وجود دارد.
وی تاکید کرد:باتوجه به شرایط، قواتین، مقررات و ضوابط جاری سرمایه گزاری درپروژه های بخش کشاورزی این تفاهم نامه بصورت مکتوب با انجام تسهیل گری ازسوی طرفین منعقد شد.
جعفری در پایان خاطرنشان:شرایط اب و هوایی و زمینه مستعد سرمایه گذاری در کردستان استان سلیمانیه می تواند با بهره گیری از اقدامات بسیار خوب بخش کشاورزی کردستان در راستای پرورش نژادهای دامی، توسعه نشائی در بخش کشاورزی کمک و همکاری مستمری ایجاد نمایند.
در ادامه این جلسه این تفاهم نامه در ۹محور اساسی تنظیم و بعداز بررسی با توافق طرفین امضاء گردید.
در بخشی از این توافقنامه امده است:با ایجاد تسهیل گری در امرصادرات بجای ممنوعیت صادرات کالا نسبت به اجرای نظام تعرفه گمرکی اعمال نمایند.
همچنین در راستای مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی و دامی علاوه بر تبادل اطلاعات مورد نیاز در راستای تامین واکسن، دارو و غیره نیز همکاری های لازم دوجانبه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام دوست عزیز

شما میتوانید برترین مطالب و مقاله های علمی و سلامتی پزشکی را در پایگاه سلامت ما دنبال کنید.